Nildo nie zagra w Arce Gdynia

Fiaskiem zakończyły się starania Arki Gdynia w sprawie pozyskania Nildo. Brazylijski napastnik Bogdanki Łęczna nie podjął z klubem rozmów kontraktowych
Arka była bardzo zainteresowana sprowadzeniem do Gdyni czołowego strzelca I ligi. Brazylijczyk w 18 meczach strzelił 11 bramek i byłby realnym wzmocnieniem siły ataku żółto-niebieskich. Chęci posiadania Nildo w składzie Arki nie ukrywał także trener gdynian Petr Nemec, wypowiadając się o Brazylijczyku w samych superlatywach. O zatrudnieniu Nildo myślały również Górnik Zabrze i Lechia Gdańsk, jednak to Arka była najbardziej zdeterminowana i wydawało się, że sprawa transferu Brazylijczyka do Gdyni zakończy się sukcesem. Tymczasem w oświadczeniu, zamieszczonym na oficjalnej stronie klubu "Arka informuje, iż w związku z nie podjęciem przez zawodnika Bogdanki, Nildo Franca Juniora rozmów negocjacyjnych oraz nie stawieniem się na zaplanowane testy medyczne, poinformowała Bogdankę o wycofaniu się z dotychczasowych ustaleń w sprawie przeprowadzenia transferu".Niewykluczone jednak, że do Gdyni trafi inny piłkarz Bogdanki - Brazylijczyk Wallace. W jego przypadku Arka oczekuje na dokumenty medyczne po przejściu przez piłkarza badań w poznańskiej klinice Rehasport.

Innymi zawodnikami, którzy mają szansę na grę w Arce w rundzie jesiennej są testowani: Tomasz Mikołajczak, Roman Konecny, Marcin Siedlarz, Dusan Usakovic, Ryotaro Nakano i Christian Edimo.

Z Arką pożegnał się za to Marcin Budziński, który do końca czerwca 2012 został wypożyczony do Cracovii.