Rusza Arka Gdynia Cup 2012. W Gdyni zagoszczą uznane piłkarskie firmy

W sobotę i niedzielę w Hali Sporotowo-Widowiskowej ?Gdynia? odbędzie się jedenasta edycja piłkarskiego turnieju dla młodzieży Arka Gdynia Cup 2012. W turnieju wystąpi 14 zespołów
W turnieju zmierzą się piłkarze z rocznika 1999. Oprócz zespołu Arki, w turnieju na specjalnie przygotowanej sztucznej nawierzchni udział wezmą drużyny m.in. Lechii Gdańsk, Warty Poznań, Zawiszy Bydgoszcz, Cracovii Kraków i Zagłębia Lubin.

Wszystkie zespoły w sobotę rywalizować będą w rozgrywkach grupowych, zaś na niedzielę zaplanowano spotkania fazy play-off.

Organizatorzy przygotowali dla kibiców sporo atrakcji. Chętni będą mogli wziąć udział w turniejach gier wideo, konkursie żonglerki, a także spotkać się z zawodnikami seniorskiej drużyny Arki, którzy w sobotę odwiedzą halę po spotkaniu sparingowym OKS Olsztyn.

Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie Inicjatywa Arka Gdynia, współorganizatorem Miasto Gdynia, Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji, HSW "Gdynia" oraz firma SUPRA SPORT z Gdyni. Honorowy patronat sprawują Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek oraz Janusz Kupcewicz. Wstęp na halę jest bezpłatny.

Początek turnieju w sobotę o godz. 9. Ceremonia otwarcia turnieju o godz. 13. W niedzielę spotkania rozgrywane będą od 8.30