Jedni rozwiązują kontrakty lub oblewają testy, a inni wciąż próbują. Wielkie testowanie w Arce Gdynia trwa

Trener Arki Gdynia Petr Nemec pożegnał się już z trzema zawodnikami z jesiennej kadry, odesłał do domu kilku, którzy przyjechali na testy i wciąż sprawdza siedmiu kolejnych. Wielkie zamiatanie w Gdyni trwa w najlepsze.
Arka przygotowując się do rundy wiosennej rozegrała już dwa mecze kontrolne. W pojedynkach z zespołami z ekstraklasy, Polonią Warszawa i Jagiellonią Białystok, była jednak bez szans. W pierwszym meczu uległa 1:2, w drugim 2:3. Cieszyć może fakt, że chociaż strzela bramki. Smucić, że traci ich stosunkowo dużo.

Taki stan rzeczy wynika głównie z kłopotów zdrowotnych zawodników formacji defensywnej. Bramkarz Marcin Juszczyk ma problemy ze ścięgnem Achillesa, a kapitan i zarazem środkowy obrońca Sławomir Mazurkiewicz przeszedł w Poznaniu operację przepukliny i na boisko wróci dopiero za kilka tygodni. W meczu z Jagiellonią w jego miejsce Nemec postawił na nieokrzesanego Bartosza Brodzińskiego. Z kolei na lewej stronie obrony, czyli miejscu dotychczas zarezerwowanym dla Marcina Radzewicza, hasał testowany Roman Konecny. I choć sprokurował rzut karny dla gości, to pokazał się z dobrej strony.

Szpitalem nie wieje za to w linii pomocy, gdzie oprócz Bartłomieja Niedzieli (złamana kość śródstopia) wszyscy zawodnicy z jesiennej kadry są gotowi do gry. Oprócz nich Nemec przygląda się kilku testowanym zawodnikom, z których najlepiej prezentuje się póki co Japończyk Ryotaro Nakano. Pozostali, czyli Damian Adamczyk i Marcin Siedlarz, jeszcze nikogo w Gdyni jeszcze nie oczarowali.Najwięcej kłopotów Nemec ma wciąż z formacją ataku. Lekarstwem może być Kameruńczyk Christian Edimo, który choć w Gdyni pojawił się dopiero w dzień meczu z Jagiellonią, to był najlepszym zawodnikiem gdynian. Z kolei zawodzący przez całą jesień Janusz Surdykowski znów zagrał słabo, ale wobec kiepskiej postawy testowanych Tomasza Mikołajczaka i Dusana Uskovicia, wciąż może walczyć o pozostanie w Gdyni.

Nemec od początku przygotowań zdążył też podziękować już testowanym Michałowi Jagodzińskiemu (Świt Nowy Dwór Maz.), Patrykowi Jędrzejowskiemu (Śląsk Wrocław), Michałowi Jankowskiemu (Zagłębie Sosnowiec) oraz Łotyszowi Vadimsowi Żulevsowowi. Z Gdynią pożegnał się też Marcin Budziński - przynajmniej na pół roku - tyle bowiem wynosić będzie okres jego wypożyczenia do Cracovii. Wcześniej Arka rozwiązała kontrakty z Ensarem Arifoviciem i Krzysztofem Łągiewką. Na testach w Nielbie Wągrowiec przebywają z kolei Damian Rysiewski i Radosław Strzelecki. W Gdyni nie ma już także Wojciecha Wilczyńskiego, Piotra Robakowskiego, Pawła Czoski oraz Adriana Sulimy, którzy trenują z Olimpią Elbląg.