Podziurawiona Arka Gdynia jedzie na obóz do Cetniewa

Tylko 19 zawodników zabrał trener Arki Gdynia Petr Nemec na obóz do Cetniewa. Już po sobotniej klęsce w sparingu z II-ligowym Stomilem Olsztyn 1:4, szansę na wyjazd straciła część z testowanych zawodników.
Nemec w sparingu ze Stomilem dał szansę na występ sześciu testowanym piłkarzom: Ryotaro Nakano, Romanowi Konecnemu, Christianowi Toko Edimo, Rafałowi Dardzie, Gjentijan Haxhijajowi i Assimiou Toure. Olsztynianie postawił gdynianom twarde warunki. Grali ambitnie, atakując z zębem już od pierwszego gwizdka. Prowadzenie objęli w 12. minucie, gdy Hiszpan Angelo Segarra znalazł się sam na sam z Maciejem Szlagą. Potem swój koncert rozpoczął Paweł Łukasik, 26-letni napastnik "ukąsił" Arkę trzykrotnie. Ta potrafiła odpowiedzieć tylko jednym trafieniem Janusza Surdykowskiego.Po blamażu trener Nemec wytypował zawodników, którzy w niedzielne popołudnie wyjechali na obóz do Cetniewa. Gdynianie zostaną tam do 28 stycznia i zagrają sparing m.in. z III-ligowym Gryfem Wejherowo. Z testowanych zawodników ostali się: Nakano, Edimo i Jędrzejowski (ze Stomilem nie grał przez lekki uraz). Do kadry dołączył także bramkarz Młodej Ekstraklasy Śląska Wrocław Krzysztof Żukowski. Pierwszy golkiper gdynian, Marcin Juszczyk, wciąż jest kontuzjowany. W kadrze nie ma też Sławomira Mazurkiewicza, Bartłomieja Niedzieli i Krzysztofa Żołnierewicza, którzy także leczą kontuzje.

Skład Arki na obóz w Cetniewie

Bramkarze: Maciej Szlaga, Michał Szromnik, Krzysztof Żukowski. Obrońcy: Omar Jarun, Damian Krajanowski, Bartosz Brodziński. Pomocnicy: Piotr Kuklis, Jakub Kowalski, Mateusz Szwoch, Piotr Kasperkiewicz, Petr Benát, Marcin Radzewicz, Tomasz Jarzębowski, Patryk Jędrzejowski, Ryotaro Nakano. Napastnicy: Fabian Słowiński, Bartosz Flis, Janusz Surdykowski, Christian Toko Edimo.