Arka Gdynia znów zwycięska, Chojniczanka wraca na tarczy

W piątym w tym roku meczu sparingowym Arka Gdynia pokonała Chojniczankę 3:2. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie spotkania.

DODAJ DO ULUBIONYCH NASZ SERWIS SPECJALNY - Wszystko co powinieneś wiedzieć o Euro 2012 w Gdańsku!

W drużynie Arki zagrało kilku testowanych zawodników, Krzysztof Żukowski, Piotr Tomasik, Przemysław Szuszkiewicz oraz Charles Nwaogu. Oczy kibiców zwrócone były zwłaszcza na tego ostatniego, Nigeryjczyk był bowiem w zeszłym sezonie królem strzelców I ligi (20 goli). Dokonał tego w barwach Floty Świnoujście, prowadzonej wtedy przez obecnego szkoleniowca żółto-niebieskich Petra Nemeca. W sobotni mroźny (-12 st. C) poranek bramki nie udało mu się jednak zdobyć.

Arka w bezbramkowej pierwszej połowie miała optyczną przewagę, ale najgroźniejszą sytuację stworzyła sobie w 40. minucie Chojniczanka. Sytuacji sam na sam z bramkarzem Arki Michałem Szromnikiem nie zdołał jednak wykorzystać Szymon Kaźmierowski.

Worek z bramkami rozsupłał się w drugiej odsłonie meczu. W 54. minucie wynik otworzył pozyskany ze Śląska Wrocław Patryk Jędrzejowski, który dobił strzał Kameruńczyka Edimo. Chojniczance udało się jednak wyrównać niecały kwadrans później, autorem bramki był Przemysław Kanarek, który debiutującego w żółto-niebieskiej koszulce bramkarza Krzysztofa Żukowskiego pokonał strzałem z ponad 30 metrów. Na prowadzenie 2:1 Arkę wyciągnął Janusz Surdykowski, który popisał się ładnym strzałem z pierwszej piłki. Minutę później było już jednak 2:2. Faulowany w polu karnym był Sławomir Paluch, który sam chwilę później wymierzył sprawiedliwość. Zwycięską bramkę dla Arki zdobył Tomasik, który debiut w Arce z pewnością może zaliczyć do udanych. Na murawie spędził całą drugą połowę i należał do najlepszych piłkarzy w gdyńskiej drużynie.

Arka Gdynia - Chojniczanka 3:2 (0:0). Bramki: Flis (54.), Surdykowski (74.), Tomasik (77.) - Kanarek (66.), Pach (75. k.)

Arka: Szromnik (46. Żukowski) - Chomiuk, Benevente, Brodziński, Szuszkiewicz, Kowalski (46. Tomasik) - Kasperkiewicz, Nakano, Radzewicz (46. Jędrzejowski) - Flis (71. Surdykowski), Nwaogu (46. Edimo).

Chojniczanka: Krakowiak (46. Misztal, 82. Krakowiak) - Sierant, Gogol, Kaśnikowski (46. Steinke), Lenart (46. Bednarek), Iwanicki (46. Wasikowski), Pach, Parzy, Posmyk, Tatara, Kaźmierowski (46. Gregorek).