Arka Gdynia do kibiców gości: Nie przyjeżdżajcie do nas, prosimy

Kibice Arki Gdynia, którzy wiosną zamierzają bojkotować mecze swojego zespołu, namawiają do tego także fanów drużyn, które wiosną mają przyjechać do Gdyni.
Kibice Arki protest rozpoczęli na początku roku. Domagają się zmian we władzach Arki, a ponieważ zarząd klubu ich nie słucha, zapowiadają bojkot meczów rozgrywanych w Gdyni.

"W związku z tym prosimy wszystkich kibiców, którym na sercu leży dobro Arki, o niekupowanie karnetów i biletów na rundę wiosenną. Do odwołania nie będziemy także prowadzić na stadionie zorganizowanego dopingu, opraw, ani wieszać flag na meczach w Gdyni" - piszą na stronie Arkowcy.pl.Teraz kibice Arki poszli dalej. Namawiają także kibiców gości, aby wiosną nie przyjeżdżali do Gdyni.

"Prosimy kibiców drużyn, które rozgrywać będą swoje mecze w ramach zawodów o Mistrzostwo I Ligi oraz Pucharu Polski w Gdyni, o zaniechanie uczestnictwa w tym wydarzeniu i nie wchodzenie na stadion przy ulicy Olimpijskiej" - piszą w swoim komunikacie.

Co ciekawe, sami zamierzają podróżować za swoją drużyną w rundzie wiosennej. A w Gdyni będą wspierać piłkarzy spod stadionu.

Arkowcy powołują się m.in. na solidarność, jaka powinna wiązać kibiców: "Musimy pamiętać o tym, co łączy nas ponad podziałami, czyli o solidarności kibicowskiej. W jej ramach prosimy o zrozumienie naszego problemu i pomoc w osiągnięciu tego, do czego dążymy".