Zwycięstwo na pożegnanie Turcji, Arka Gdynia - Helios Charków 2:0

W swoim ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Turcji Arka Gdynia pokonała występujący na zapleczu ukraińskiej ekstraklasy Helios Charków 2:0. Jedną z bramek zdobył Charles Nwaogu, który coraz sprawniej poczyna sobie w linii ataku gdyńskiej drużyny.
Gdynianie objęli prowadzenie już w 10. minucie. Radosław Pruchnik uruchomił prostopadłym podaniem Bartosza Flisa, ten sprytnie odegrał piłkę do Nwaogu i Nigeryjczykowi nie pozostało nic innego jak wpakować piłkę do pustej bramki. Chwilę później piłka zatrzepotała w siatce Arki, ale w tej sytuacji sędzia dopatrzył się spalonego i bramki Ukraińców nie uznał.

Na 2:0 podwyższył już w drugiej połowie Tomasz Jarzębowski, który wraca do zespołu po kontuzji. Pomocnik skorzystał ze znakomitej centry Piotra Tomasika i mocnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce Heliosu.

Zwycięstwo z Heliosem zwieńczyło udany obóz, podczas którego Arka nie zaznała goryczy porażki w żadnym z meczów kontrolnych. Wcześniej odprawiła 5:0 FK Bukhoro z Uzbekistanu, a następnie zremisowała 0:0 z ormiańskim Shirakiem FC.

Arka Gdynia - FC Helios Charków 2:0 (1:0). Bramki: Nwaogu (10.), Jarzębowski (74.)

Arka: Szlaga - Tomasik, Brodziński, Benevente, Bochenek - Kuklis (70. Radzewicz), Pruchnik Ż (80. Nakano), Jarzębowski (74. Radosavljevic Ż ) , Kowalski Ż (60. Krajanowski) - Flis (46. Surdykowski), Nwaogu (66. Słowiński).