Reprezentant Polski U-19 Michał Szromnik przedłużył kontrakt z Arką Gdynia

Rywalizacja między słupkami w Arce Gdynia zapowiada się wiosną pasjonująco. Oprócz Szromnika o bluzę z numerem ?1? walczyć będzie jeszcze Maciej Szlaga i Krzysztof Żukowski.
Szromnik przedłużył kontrakt z Arką do 30 czerwca 2014 roku. W rundzie jesiennej obecnego sezonu wystąpił w trzech meczach, w których puścił jednak aż cztery gole i nie wywalczył sobie miejsca w pierwszym składzie. To zarezerwowane było bowiem dla Marcina Juszczyka, byłego bramkarza Polonii Bytom, który jednak na skutek konfliktu z trenerem Petrem Nemecem już na początku roku został przesunięty do rezerw i nie ma obecnie szans na grę w pierwszym zespole.Kłopoty Juszczyka wcale jednak Szromnikowi nie pomogą, bo najpoważniejszym kandydatem do obsady bramki wciąż jest Szlaga. 29-letni golkiper pod koniec rundy jesiennej wygryzł ze składu Juszczyka, a następnie pewnie bronił w spotkaniach sparingowych. Nie można zapominać też o wypożyczonym ze Śląska Wrocław Żukowskim, który także ostrzy sobie zęby na regularne występy.

Cała trójka w trakcie przygotowań do rozgrywek wiosennych dostawała swoje szanse w sparingach i żaden z nich większych błędów nie popełniał. Trener Nemec przy obsadzaniu tej pozycji będzie miał więc twardy orzech do zgryzienia. W spotkaniu ze Śląskiem najprawdopodobniej zagra jednak Szlaga. Jego notowania stoją wyżej niż Szromnika, a zapis w umowie wypożyczenia Żukowskiego zabrania mu występów przeciwko swojemu poprzedniemu klubowi.