Piłkarze Arki Gdynia w meczu sparingowym pokonali IV-ligowca

Na tydzień przed inauguracją rundy wiosennej piłkarze Arki Gdynia wygrali z IV-ligowym Murkamem Przodkowo 3:0.
Rywal Arki na co dzień gra w IV lidze pomorskiej i podobnie jak grająca trzy szczeble wyżej Arka rundę jesienną zakończył w połowie stawki (w 17 meczach czwartoligowcy zdobyli 23 punkty i zakończyli pierwszą część sezonu na 9. miejscu).

W środę na tle żółto-niebieskich wypadli zaskakująco dobrze. Żółto-niebiescy, choć na ostatni sparing przed rundą wiosenną wyszli w optymalnym składzie, długo nie potrafili znaleźć sposobu na zdobycie choćby jednej bramki. Gole padły dopiero po przerwie, a pierwszą z nich - po przyjęciu piłki klatką piersiową i strzale w samo okienko - strzelił rezerwowy Bartosz Flis. Kolejna bramka padła dopiero na kwadrans przed końcem meczu. Po faulu w polu karnym na Januszu Surdykowskim sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i podwyższył na 2:0. Trzecią bramkę, tuż przed końcowym gwizdkiem strzelił Flis.

W sumie w przerwie zimowej Arka rozegrała 12 sparingów. Odniosła 7 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki (bilans bramkowy 25:13).

Pierwszy mecz o stawkę Arka rozegra już za sześć dni (środa, godz. 18.30) ze Śląskiem Wrocław, w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski. W sobotę 17 marca już o punkty w lidze podejmie przy Olimpijskiej wicelidera I ligi Termalikę Bruk-Bet Nieciecza.

Arka Gdynia - Murkam Przodkowo 3:0 (0:0). Bramki: Flis (49., 89.), Surdykowski (73. - karny). Arka: Szlaga - Krajanowski (72. Bochenek), Jarun (72. Brodziński), Wallace (72. Mazurkiewicz), Radzewicz - Kowalski (46. Flis), Pruchnik (79. Nakano), Jarzębowski (67. Jędrzejowski), Tomasik - Kuklis (67. Kasperkiewicz) - Nwaogu (67. Surdykowski).