Piotr Tomasik: Chętnie wrócę z Arką Gdynia do ekstraklasy

PRZEGLĄD PRASY. - Wiem, jak smakuje gra w ekstraklasie i chętnie z Arką do niej wrócę. Straty punktowe niby są duże, ale nie takie udawało się już odrabiać. Bardzo ważne będą pierwsze trzy wiosenne mecze - prognozuje nowy zawodnik Arki Gdynia Piotr Tomasik w wywiadzie udzielonym ?Dziennikowi Bałtyckiemu?.
Tomasik trafił do Arki z Floty Świnoujście, gdzie pracował już z obecnym szkoleniowcem gdynian Petrem Nemecem. W drużynie z Trójmiasta spotkał też kilku zawodników z którymi wcześniej dzielił szatnię w Świnoujściu.

- Z trenerem Nemcem rozmawiałem dopiero po badaniach medycznych, chociaż wiem, że wcześniej pozytywnie zaopiniował mój transfer do Arki. A koledzy. Na pewno łatwiej wejść do nowej drużyny, kiedy zna się w niej kilku piłkarzy - mówi "Dziennikowi Bałtyckiemu" Tomasik. - A tak rzeczywiście jest w moim przypadku. Generalnie jednak nie przeceniałbym tego faktu, bo do Arki przyszedłbym i wówczas kiedy nie byłoby w niej trenera Nemca, tylko jakiś inny szkoleniowiec.24-letni zawodnik może być wiosną dużym wzmocnieniem dla Arki. W meczach kontrolnych spisywał się rewelacyjnie, strzelał bramki i asystował przy trafieniach kolegów.

- Ale to, że strzelałem i asystowałem, to znaczy tylko tyle, że staram się udowodnić, że mój transfer do Arki nie był błędem. Jak wielu innych moich kolegów walczę o miejsce w drużynie. Rywalizacja jest zdrowa i to najważniejsze. A skład i tak wybierze trener - podkreśla zawodnik, który nie ukrywa też, że celem Arki na wiosnę jest włączenie się do walki o awans do ekstraklasy. - Wiem, jak smakuje gra w ekstraklasie [Tomasik grał w niej w barwach Polonii Bytom w sezonie 2009/10] i chętnie z Arką do niej wrócę. Straty punktowe niby są duże, ale nie takie udawało się już odrabiać. Bardzo ważne będą pierwsze trzy wiosenne mecze. Jak je wygramy, to ta ekstraklasa będzie znacznie bliżej - dodaje Tomasik.

Pełną treść wywiadu z Tomasikiem znajdziesz na stronie "Dziennika Bałtyckiego".