Wallace z Arki Gdynia: Nasza murawa? W ekstraklasie chcieliby takie mieć

- Oglądałem kilka spotkań ekstraklasy. Nasz murawa, w porównaniu z tamtymi, wygląda kapitalnie - mówi Wallace, obrońca Arki Gdynia. To dobra wiadomość dla Śląska Wrocław, który sam ma fatalne boisko, a w środę, w ćwierćfinale Pucharu Polski, będzie mógł sobie pograć na świetnej murawie w Gdyni.
Mecz Arka - Śląsk, pierwszy ćwierćfinał PP, odbędzie się w środę o godz. 18.30 w Gdyni (TVN Turbo, relacja na Trojmiasto.sport.pl).

- W szatni jest już atmosfera meczu. Wszyscy czekaliśmy na to spotkanie prawie trzy miesiące. Mocno pracowaliśmy i mamy nadzieję, że na boisku będzie to dobrze wyglądało - mówi Brazylijczyk Wallace, który w środę będzie kierować linią obrony Arki Gdynia.

Wallace chwali też stan murawy na gdyńskim stadionie. Jego zdaniem, w porównaniu do tej np. we Wrocławiu, gdyńska ma się prezentować znakomicie.

- Oglądałem kilka spotkań ekstraklasy i nasza murawa w porównaniu z tamtymi wygląda kapitalnie. Każdy piłkarz woli grać na takiej płycie - mówi Brazylijczyk na oficjalnej stronie Arki.

Wallace miał już okazję grać na gdyńskim stadionie, ale przeciwko Arce. W rundzie jesiennej strzelił nawet w Gdyni bramkę w barwach Bogdanki Łęczna, swojego poprzedniego klubu.- Teraz chcę już strzelać tylko dla Arki. Najlepiej w środę, bo zapowiada się bardzo ciekawy mecz. Jesteśmy przygotowani. Ja ze względu na kartki nie mogę zagrać w lidze w sobotę przeciwko Termalice Bruk-Bet Nieciecza, więc tym bardziej czekam na mecz pucharowy - dodaje Wallace.