Trener Arki Gdynia Petr Nemec po pokonaniu Termaliki: Mecz był blisko poziomu ekstraklasy

Po pokonaniu wicelidera I ligi Termaliki Bruk-Bet Nieciecza trener Arki Gdynia Petr Nemec nie ukrywał radości. - Najbardziej cieszy mnie wynik, bo dziś jesteśmy w bezpośrednim bilansie z Termaliką w korzystniejszej sytuacji - tam przegraliśmy 1:2, dziś wygraliśmy 1:0, więc jesteśmy do przodu - mówił po meczu.
Petr Nemec*, trener Arki Gdynia:

- Mecz był ciężki, a trener Termaliki Dusan Radolsky był w o tyle lepszej sytuacji, że mógł nas oglądać w meczu ze Śląskiem Wrocław. Dlatego rywale byli dziś świetnie taktycznie ustawieni, a my mieliśmy z tym duży problem. Ciekawe jest to, że gdy powoli już siły nas opuszczały, udało nam się strzelić tę zwycięską bramkę. Oczywiście duża w tym zasługa Patryka Jędrzejowskiego [strzelił gola dwie minuty po wejściu na boisko w miejsce Jakuba Kowalskiego], którego debiut był naprawdę udany. Widzę już po swoich zawodnikach, że mają dość tego tygodnia. Musimy jednak szybko dojść do siebie, bo w środę już kolejny mecz.

Arka masz wciąż szanse na ekstraklasę? - dołącz do nas na Fejsie i podyskutuj! »


Zawsze się gra tak, na ile pozwoli przeciwnik. Dziś był świetnie ustawiony i było nam ciężko, bo my chcieliśmy grać tak, jak ze Śląskiem. My sobie tamtym meczem tak wysoko podnieśliśmy poprzeczkę, że wszyscy myśleli, że będzie tak samo, a to już nie jest takie proste - to jest już walka o punkty. Rywal pokazał zresztą, że jego wysokie miejsce w lidze to nie jest przypadek i potrafi grać w piłkę. Jeśli chodzi o poziom meczu, to myślę, że nie mamy się czego wstydzić. Oglądamy mecze w Ekstraklasie i myślę, że dziś byliśmy bliscy tego poziomu. Bardzo mnie cieszy wynik, bo dziś jesteśmy w bezpośrednim bilansie z Termaliką w korzystniejszej sytuacji - tam przegraliśmy 1:2, dziś wygraliśmy 1:0, więc jesteśmy do przodu. Poza tym, to był też kolejny mecz bez straconej bramki.

Dusan Radolsky, Termalica Bruk-Bet Nieciecza:

- Gratuluję Arce zwycięstwa. Oglądaliśmy dziś naprawdę dobry mecz. Zwłaszcza druga połowa mi się podobała, gdy obie drużyny starały się grać do przodu. Wielko szkoda, że straciliśmy bramkę w tej fazie meczu, gdy wydawało się, że mamy już mecz pod kontrolą. Taką bramkę niestety straciliśmy i dlatego w efekcie przegraliśmy. To był dobry mecz pod względem taktycznym, ze względu na walkę, a zawodnicy mają doświadczenie na poziomie Ekstraklasy. Obaj staramy się korzystać z tego doświadczenia. Cieszę się, że w takich okolicznościach mogliśmy zagrać - pogoda dopisała, kibice przyszli, była świetna atmosfera. O to chodzi w piłce! * wypowiedzi trenerów z oficjalnej strony Arki Gdynia