Arka Gdynia mogła być blisko czołówki I ligi. Gdyby nie Zawisza Bydgoszcz...

Po zwycięstwie 1:0 nad wiceliderem I ligi Termaliką Bruk-Bet Nieciecza gracze Arki Gdynia z niecierpliwością czekali na wyniki innych meczów. W pewnym momencie zbliżyli się bowiem do miejsca premiowanego awansem na raptem pięć punktów. W ostatnim meczu 21. kolejki Zawisza Bydgoszcz pokonał jednak Olimpię Grudziądz 4:3 i Arka wciąż traci do czołówki osiem punktów.
Wszystkie wyniki układały się dla Arki wyśmienicie. Mająca praktycznie w kieszeni awans Pogoń pokonała w Szczecinie innego kandydata do awansu Piast Gliwice 2:1 i umocniła się na pozycji lidera. Pogoń ma 44 punkty i wyprzedza trzecią Termalikę o siedem punktów.

Odskoczenie Pogoni umożliwiła Arka, która pokonała Termalikę (1:0). Jedynego gola Patryk Jędrzejowski uzyskał 13 minut przed końcem gry. Zespół z Gdyni zajmuje obecnie dopiero siódme miejsce i do Pogoni traci 12 punktów. Do drugiego miejsca, także premiowanego awansem, gdynianie do 76. minuty meczu Zawiszy z Olimpią tracili tylko pięć punktów. Gospodarze przegrywali wtedy nieoczekiwanie z Olimpią 2:3. Zawiszy udało się jednak wyrównać, a następnie w przedostatniej minucie meczu strzelić zwycięskiego gola, dającego bydgoskiej drużynie niezwykle ważne trzy punkty.

Zwycięstwa odniosły też dwie inne drużyny, które wyprzedzają Arkę w tabeli. Kolejarz Stróże pokonał Dolcan Ząbki 2:0, a Bogdanka Łęczna rozbiła Flotę Świnoujście 5:2. Co ciekawe, jedyne bramki dla gości zdobył w tym meczu Ensar Arifović, który rundę jesienną spędził właśnie w Arce.

Chcesz pogadać o szansach Arki na awans? - dołącz do nas na Fejsie i bądź na bieżąco! »

Gdynianie do drugiego miejsca w I lidze, podobnie jak przed 21. kolejką, tracą osiem punktów. W następnej kolejce Arka zmierzy się na wyjeździe z outsiderem tabeli Olimpią Elbląg, Zawisza zagra na wyjeździe z Ruchem Radzionków, a Piast podejmie Wartę Poznań.