Arka Gdynia w drodze do Wrocławia. W kadrze brak bohatera meczu z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza

Brazylijczyk Peres zastąpił Patryka Jędrzejowskiego w meczowej kadrze na rewanżowy mecz Arki Gdynia ze Śląskiem Wrocław w ćwierćfinale Pucharu Polski. Pierwszy mecz żółto-niebiescy wygrali w Gdyni 2:0.
Młody piłkarz wykupiony ze Śląska w ostatnim meczu z Termaliką pojawił się na boisku kwadrans przed końcem meczu (przy stanie 0:0). Już przy pierwszym kontakcie z piłką, po podaniu od Piotra Tomasika Jędrzejowski trafił do siatki, dając Arce arcyważne trzy punkty i stając się jednocześnie najszybszym strzelcem-debiutantem w historii Arki.

Jędrzejowski swój znakomity bilans będzie mógł poprawić jednak dopiero w sobotnim meczu z Olimpią w Elblągu. Przechodząc ze Śląska do Arki w jego kontrakcie znalazł się zapis, wykluczający jego występ przeciw byłej drużynie. Podobną klauzulę ma też rezerwowy bramkarz Krzysztof Żukowski, dlatego obaj nie znaleźli się w meczowej kadrze, którą Nemec we wtorkowy poranek zabrał do Wrocławia.

Bohatera meczu z Termaliką zastąpił Brazylijczyk Peres.

Kadra Arki na mecz ze Śląskiem:

Bramkarze: Maciej Szlaga, Michał Szromnik.

Obrońcy: Marcin Bochenek, Omar Jarun, Peres, Damian Krajanowski, Sławomir Mazurkiewicz, Bartosz Brodziński, Marcin Radzewicz.

Pomocnicy: Piotr Tomasik, Piotr Kuklis, Jakub Kowalski, Piotr Kasperkiewicz, Radosław Pruchnik, Tomasz Jarzębowski.

Napastnicy: Fabian Słowiński, Charles Nwaogu, Bartosz Flis.