Darmowy bilet dla kibiców Śląska Wrocław za ubranie się w... barwy Arki Gdynia

Z okazji pierwszego dnia wiosny irlandzki przewoźnik Ryanair organizuje nietypową akcję promocyjną. Każdy, kto w środę o godz. 16 przyjdzie na Plac Solny we Wrocławiu ubrany w żółto-niebieskie barwy otrzyma darmowy bilet lotniczy. Problem w tym, że dwie godziny później na stadionie miejskim Śląsk zagra z nie lubianą we Wrocławiu Arką Gdynia, której barwy również są żółto-niebieskie.
Początkowo akcja miała odbyć się na wrocławskim rynku w okolicach fontanny. W poniedziałek organizatorzy przenieśli jednak promocję na Plac Solny. O całej sprawie napisała "Gazeta Wrocławska". Chętni na darmowy lot powinni przebrać się w żółto-niebieskie barwy przewoźnika lub przynieść ze sobą baner z nazwą jednego z kierunków, które Ryanair oferuje z Wrocławia.

Jak czytamy w dzienniku "dokładnie takie same barwy na swoich koszulkach noszą piłkarze Arki Gdynia, którzy, o ironio, także jutro przyjadą do Wrocławia na mecz pucharowy ze Śląskiem Wrocław. I za którymi, mówiąc delikatnie, nie przepadają wrocławscy kibice".Darmowe bilety przewidziane są tylko dla mieszkańców Wrocławia, bowiem kibiców Arki nie będzie na meczu. Stadion miejski wciąż nie jest gotowy, by gościć kibiców drużyn przyjezdnych.

Jak podaje portal pasazer.pl akcja promocyjna przeprowadzana jest z okazji pierwszego dnia wiosny oraz otwarcia bazy operacyjnej przewoźnika w stolicy Dolnego Śląska. Darmowe bilety (w obie strony) dotyczą lotów z Wrocławia do Malmo, Pizy, Wenecji, Paryża lub Bournemouth.