Debiut byłej gwiazdy Arki Gdynia Tadasa Labukasa w Skonto Ryga

Były piłkarz Arki Gdynia Litwin Tadas Labukas zadebiutował w łotewskim Skonto Ryga. Jego nowa drużyna wygrała w ćwierćfinale Pucharu Łotwy z FC Jurmala 1:0.
Labukas rozegrał pełne 90 minut, ale gola nie strzelił. Wynik spotkania na pięć minut przed końcem pierwszej połowy ustalił Alans Sinelnikovs.

28-letni napastnik odszedł z Arki w czerwcu zeszłego roku, po tym jak gdyński klub pożegnał się z ekstraklasą. W Gdyni grał od sezonu 2009/2010. W sumie w Arce zagrał w 56 meczach w ekstraklasie i strzelił 10 goli. Po wygaśnięciu kontraktu podpisał półroczny kontrakt z SK Brann. W barwach norweskiego klubu reprezentant Litwy rozegrał w sumie 13 meczów, ale sześć miesięcy siedział głównie na ławce rezerwowych. Na boisku spędził tylko 346 minut. Nie strzelił żadnej bramki i po zaledwie jednej rundzie odszedł z norweskiego klubu.

Kontrakt ze Skonto Ryga podpisał w zimowym okienku transferowym, po tym, jak nie znalazł klubu ani w ligach europejskich, ani w Polsce.

Co ciekawie w spotkaniu Skonto ze FC Jurmala w barwach tego drugiego klubu zagrał Vadims Zulevs, który zimą bezskutecznie starał się o angaż w Arce.