Sport.pl

Echa ćwierćfinału PP Śląsk - Arka. Charles Nwaogu kontuzjowany. Zdąży na ligę?

W rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski kontuzji mięśnia dwugłowego doznał napastnik Arki Gdynia Charles Nwaogu. Czy Nigeryjczyk zdąży wykurować się na ligowy mecz z Olimpią Elbląg?
- Charles będzie miał dziś badania i okaże się, jak poważny to uraz - mówi dla trojmiasto.sport.pl trener Arki Petr Nemec.

Nwaogu kontuzji doznał jeszcze w pierwszej połowie po zderzeniu z jednym z obrońców Śląska. W 32. min. zastąpił go defensywny pomocnik Piotr Kasperkiewicz. Arka wróciła już do Gdyni i rozpoczęła przygotowania do sobotniego ligowego meczu z Olimpią w Elblągu (początek spotkania o godz. 15). Nwaogu choć w trzech wiosennych meczach nie strzelił jeszcze bramki, to piłkarz w ofensywie Arki kluczowy. Gdyby Nigeryjczyka w ataku zabrakło, jego miejsce zajmie najprawdopodobniej Bartosz Flis.

Lechia, Arka, Prokom, Atom, Lotos... - sportowe Trójmiasto na Facebooku! +1? »


Brak Nwaogu byłby nie jedynym osłabieniem Arki w Elblągu. Za cztery żółte kartki pauzować będzie Omar Jarun. Duet środkowych obrońców pełnić więc będzie wracający po absencji za kartki Peres i Sławomir Mazurkiewicz.

Więcej o: