Arka Gdynia promuje się wśród wójtów i burmistrzów

Członkowie Metropolitalnego Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów NORDA to w tym sezonie stali bywalcy trybun na stadionie Arki Gdynia. To inicjatywa samorządowców z Gdyni, którzy w ten sposób chcą wypromować klub w regionie
Przedstawiciele samorządu, który jest jednym ze sponsorów gdyńskiego klubu przekazali NORDZIE bezpłatne karnety na spotkania Arki na stadionie w Gdyni. - Chcemy zachęcić wszystkich naszych partnerów z Metropolitalnego Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów NORDA do jak najczęstszych wizyt na meczach w Gdyni, bowiem powszechnie wiadomo, że zainteresowanie występami żółto-niebieskich nie ogranicza się jedynie do naszego miasta. Arce kibicują ponadto fani z wielu miast na Kaszubach i Półwyspie Helskim - mówi Polsce Dziennikowi Bałtyckiemu Tomasz Banel, członek rady nadzorczej Arki Gdynia z ramienia gdyńskiego samorządu. mówi Polsce Dziennikowi Bałtyckiemu Tomasz Banel, członek rady nadzorczej Arki Gdynia z ramienia gdyńskiego samorządu.

Wzbudzenie zainteresowania meczami Arki w regionie ma pomóc klubowi w zapełnieniu stadionu o pojemności 15 tys. widzów. Tym bardziej, że część najwierniejszych sympatyków żółto-niebieskich bojkotuje mecze drużyny w proteście przeciwko działaniom zarządu klubu. Gdyńscy samorządowcy liczą również, że oprócz poprawy frekwencji współpraca z Forum NORDA przełoży się także na osiągnięcie korzyści finansowych. - Być może poprzez współdziałanie z burmistrzami, prezydentami i samorządowcami z gmin spoza Gdyni uda się zachęcić do sponsorowania Arki firmy z tamtych regionów - mówi Banel.