Tadas Labukas bohaterem Skonto Ryga. Przydałby się Arce?

Były napastnik Arki Tadas Labukas strzelił jedyną bramkę dla Skonto Ryga w meczu 6. kolejki łotewskiej ekstraklasy z FB Gulbarga (1:0). To drugi gol Litwina w tym sezonie.
Czy Labukas przydałby się walczącej o powrót do ekstraklasy Arce Gdynia?Sportowe Trójmiasto na Facebooku! Plus jeden? »

Labukas kontrakt ze Skonto Ryga podpisał przed rozpoczęciem rozgrywek (na Łotwie gra się systemem wiosna-jesień), po tym jak nie udało mu się znaleźć klubu na Zachodzie. Wcześniej były piłkarz Arki, dla której w 56 meczach strzelił 10 goli przez jedną rundę reprezentował barwy norweskiego SK Brann.

Litewski napastnik w barwach Skonto zadebiutował pod koniec marca, w meczu z FC Jurmala. Na pierwszą bramkę czekał do trzeciego spotkania z FK Spartaks Jurmala, gdy przy stanie 0:0 wszedł na boisko w 82. minucie, a doliczonym czasie gry z rzutu karnego zapewnił drużynie zwycięstwo. Drugą bramkę dla Skonto i znów zwycięską Labukas strzelił w niedzielę z meczu z FB Gulbarga, wpisując się na listę strzelców tuż przed przerwą.

Po sześciu kolejkach drużyna Labukasa zajmuje w tabeli trzecie miejsce. Do prowadzącego FK Ventspils traci punkt (rywale rozegrali jednak jeden mecz mniej).