I liga. Arka Gdynia zagra z Bogdanką Łęczna. Wielki powrót Petra Benata?

Dla Arki Gdynia mecz w Łęcznej z Bogdanką może być ostatnią szansą na włączenie się do grona drużyn walczących o awans do ekstraklasy. Gdynian czeka trudne zadanie, bowiem Bogdanka na własnym boisku przegrała tylko 2 z 13 spotkań. W zwycięstwie może pomóc powrót Petra Benata, który dotychczas nie grał z powodu kontuzji.
Gdynianie do Łęcznej ruszyli już w sobotni poranek. Cel jest jeden - trzy punkty. Światełko nadziei zapaliło się w piątek, gdy dotychczasowy lider tabeli Piast Gliwice niespodziewanie uległ na swoim stadionie Ruchowi Radzionków (0:1). By jednak nadzieja rozświetliła się znów na dobre, w Łęcznej Arka wygrać musi bezwarunkowo.

Bogdanka gra w kratkę. Po udanym początku wiosny przyszło rozprężenie (porażki z GKS Katowice, czy z Wisłą Płock w minionej kolejce). U siebie Bogdanka gra jednak bardzo dobrze. W 13 meczach wygrała aż dziewięć razy. Zanotowała dwa remisy i tylko dwie porażki.

W ostrym boju, jaki zapowiada się w Łęcznej, ma Arce pomóc powrót do kadry Benata. Czech jesienią był obok Tomasza Jarzębowskiego głównym dyrygentem gdynian, wespół z byłym legionistą inicjował większość akcji zaczepnych i często przerywał ofensywne zapędy rywali. Później jednak doznał kontuzji i do składu wraca dopiero teraz. Jarzębowski bardzo się cieszy na tę ewentualność. - Kiedy mamy przewagę w jakimkolwiek meczu, to rzeczywiście brakuje Benata. Jego spokoju, doświadczenia, dobrych podań, zagrożenia strzałami z dystansu - docenia kolegę Jarzębowski na oficjalnej stronie Arki.

O tym jednak czy Benat od razu znajdzie się w wyjściowej jedenastce, czy też wejdzie dopiero w trakcie meczu, zadecyduje trener Arki Petr Nemec. Benat zastąpił w meczowej "osiemnastce" Radosława Pruchnika, zmagającego się z lekkim urazem. Początek meczu o 11:45, transmisja w Orange Sport. W jesiennym starciu tych drużyn w Gdyni padł wynik 2:2.

Kadra Arki na mecz z Bogdanką:

Bramkarze: Maciej Szlaga, Michał Szromnik. Obrońcy: Marcin Bochenek, Peres Benevente, Omar Jarun, Piotr Tomasik, Damian Krajanowski, Sławomir Mazurkiewicz. Pomocnicy: Piotr Kuklis, Jakub Kowalski , Piotr Kasperkiewicz, Petr Benat, Marcin Radzewicz, Patryk Jędrzejowski, Tomasz Jarzębowski. Napastnicy: Charles Nwaogu, Bartosz Flis, Janusz Surdykowski.