Kibice Arki Gdynia spotkali się z władzami klubu. Będzie przełom w proteście?

Drgnęło na linii kibice - zarząd Arki Gdynia. W czwartek doszło do spotkania przedstawicieli władz klubu z sympatykami żółto-niebieskich. Czy oznacza to zakończenie protestu?
Fani gdyńskiej drużyny są w kontrze do działaczy Arki od początku rundy wiosennej. Kibice żółto-niebieskich zarzucają władzom klubu długoletnią nieudolność, przejawiającą się m.in. w błędnej polityce transferowej klubu, potknięciach organizacyjnych czy marketingowych, które doprowadziły do spadku drużyny z ekstraklasy. O niepowodzenia Arki oskarżają przede wszystkim prezesa Witolda Nowaka oraz członkom zarządu i rady nadzorczej. Protest kibiców Arki przejawia się w bojkotowaniu meczów - zamiast na stadionie zwolennicy protestu spotykają się przed obiektem i stamtąd dopingują piłkarzy.

W czwartek doszło do długo oczekiwanego spotkania między poróżniony stronami. Obecni na nim byli m.in. prezes Nowak oraz wiceprezesi Michał Globisz i Jan Justka. Nie zabrakło również doradcy prezesa Andrzeja Czyżniewskiego.

Czy popierasz protest kibiców Arki? Sportowe Trójmiasto na Facebooku! Plus jeden? »


Jak informują fani Arki na stronie arkowcy.pl podczas 3-godzinnego spotkania poruszono kwestie sporne, dotyczące funkcjonowania klubu. Efektem spotkania ma być powstanie grupy roboczej, w skład której wejdą przedstawiciele kibiców, klubu i miasta. W ramach prac grupy, której spotkania odbywać będą się co miesiąc, mają zostać wyjaśnione problemy zaistniałe na linii klub-kibice.

Dodatkowo klub zobowiązał się do zorganizowania otwartego spotkania kibiców z trenerem i piłkarzami Arki po zakończeniu obecnego sezonu.

Kibice podkreślają, że mimo spotkania, ich protest w dalszym ciągu obowiązuje. Podczas meczu ostatniej kolejki z Pogonią Szczecin w niedzielę zwolennicy bojkotu będą dopingować swoją drużynę przed stadionem.