I liga. Tylko trzech obrońców w kadrze Arki Gdynia na arcyważny mecz z Pogonią Szczecin

Marcin Bochenek, Piotr Tomasik i Bartosz Brodziński - to jedyni nominalni obrońcy, jacy znaleźli się w kadrze Arki Gdynia na ostatni mecz sezonu, w którym żółto-niebiescy zmierzą się z Pogonią Szczecin.
Niedzielny mecz Arki z Pogonią może zdecydować o tym, która drużyna awansuje do ekstraklasy. W grze, oprócz Pogoni, pozostają jeszcze Piast Gliwice, Zawisza Bydgoszcz i Kolejarz Stróże.

Arka swoje szanse zaprzepaściła już wcześniej, jednak w niedzielę to ona będzie rozdawać karty. Jeśli pokona Pogoń, ułatwi zadanie jej rywalom. Jeśli jednak z nią przegra, to "Portowcy" albo awansują do ekstraklasy albo zmierzą się w barażu o nią z Piastem (jeśli ten przegra z Zawiszą, co z kolei promowałoby do elity właśnie jego).

Na mecz z Pogonią Arka wyjdzie jednak osłabiona brakiem swojego kapitana, Sławomira Mazurkiewicza, którego dopadła angina. Nie zagra też jego partner ze środka obrony, czyli Omar Jarun, który pojechał na zgrupowanie kadry Palestyny. Kontuzje wcześniej już wyeliminowały z kolei Damiana Krajanowskiego i Brazylijczyka Peresa. W meczu z Pogonią na środku zagra więc zapewne Bartosz Brodziński oraz jeden z pomocników, najprawdopodobniej Piotr Kasperkiewicz lub Tomasz Jarzębowski, którzy na tej pozycji występowali już wcześniej.

Czy z taką kadrą Arka wygra mecz z Pogonią? Sportowe Trójmiasto na Facebooku! Plus jeden? »


Kadra Arki na mecz z Pogonią:

Bramkarze: Maciej Szlaga, Michał Szromnik

Obrońcy: Marcin Bochenek, Piotr Tomasik, Bartosz Brodziński.

Pomocnicy: Piotr Kuklis, Jakub Kowalski, Mateusz Szwoch, Piotr Kasperkiewicz, Petr Benat, Radosław Pruchnik, Marcin Radzewicz, Patryk Jędrzejowski, Bartłomiej Niedziela, Miloś Radosavljević, Tomasz Jarzębowski.

Napastnicy: Charles Nwaogu, Bartosz Flis.