Petr Benat odchodzi z Arki Gdynia

Jak podała oficjalna strona klubu Czeskie Budziejowice, Arka Gdynia nie wykupi z niego wypożyczonego do końca czerwca 32-letniego Petra Benata.
"Klub piłkarski Arka ostatecznie postanowił nie skorzystać z opcji wykupu Petra, a jedynie zwrócił się z prośbą o jego ponowne wypożyczenie. W związku z tym Petr najprawdopodobniej wróci do naszego klubu" - napisano w oświadczeniu, które zamieszczono na oficjalnej stronie Czeskich Budziejowic.

To oznacza, że Arka straciła jednego z najlepszych piłkarzy z poprzedniego sezonu. Czech do Gdyni trafił pod koniec sierpnia 2011 roku na zasadzie rocznego wypożyczenia. Arka w umowie zastrzegła sobie opcję pierwokupu i po znakomitej rundzie jesiennej w wykonaniu doświadczonego piłkarza, wydawało się, że już zimą żółto-niebiescy będą chcieli z niej skorzystać. Zapowiadały to zresztą władze klubu, dla których zatrzymanie Benata było jednym z zimowych priorytetów. Rozmowy o jego pozostaniu w Gdyni zawieszono, gdy piłkarz w trakcie przygotowań do rundy wiosennej doznał poważnego urazu kolana, przez co wypadł z gry i treningów na kilka miesięcy. Wiosną zagrał jedynie w sześciu meczach. Gdy po zakończeniu sezonu okazało się, że Arka ma poważne problemy finansowe i w przyszłym sezonie będzie dysponować o połowę mniejszym budżetem, szanse na wykupienie Benata spadły do minimum.

Oświadczenie czeskiego klubu oznacza, że występ Benata w przegranym 0:2 meczu z Pogonią Szczecin (wszedł na ostatnie sześć minut) był jego pożegnaniem z Arką.

Czy Benat przydałby się jeszcze Arce? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »