Arka Gdynia chce wykupić z Ruchu Chorzów Bartosza Flisa

Wypożyczony z Ruchu Chorzów do Arki Gdynia 21-letni napastnik Bartosz Flis ma szansę zostać nad morzem na dłużej. Kierownictwo Arki wysłało bowiem do Ruchu Chorzów deklarację, że chcą Flisa ze śląskiego zespołu definitywnie wykupić.
Flis przybył do Arki na początku minionego sezonu. Spisywał się bardzo dobrze, rozegrał 31 meczów (z czego 27 w I lidze), strzelił sześć goli i zaliczył osiem asyst. Najlepszy występ zanotował przeciwko Zawiszy Bydgoszcz, jeszcze w rundzie jesiennej. Zawisza był wtedy niepokonanym liderem ligi. Flis strzelił mu dwa gole, a przy kolejnych dwóch asystował. Arka wygrała 5:2 i rozpoczęła serię ośmiu kolejnych meczów bez porażki.

Ostatecznie Arka do ekstraklasy nie awansowała. Wiosną mocno spuściła z tonu, podobnie zresztą jak Flis. W składzie często znajdował się nie dzięki wysokiej formie, ale dzięki temu, że mógł występować w roli młodzieżowca (obowiązek wystawienia w każdym meczu choć jednego takiego zawodnika ma każda drużyna w I lidze). Trener Petr Nemec także miał do niego trochę pretensji. Dawał do zrozumienia, że Flis zaczął wiosną trochę zbyt wysoko zadzierać nosa.

W obliczu finansowego kryzysu w Arce (budżet na kolejny sezon wynosić będzie 4 mln zł, czyli dwukrotnie mniej niż w poprzednich rozgrywkach) klub stara się jednak zatrzymać u siebie zawodników z potencjałem, będących jednocześnie niedrogimi w utrzymaniu. Takim zawodnikiem jest właśnie Flis.

Flis przebywa w Arce na wypożyczeniu, ale Arka ma prawo skorzystać z opcji pierwokupu zapisanej w umowie pomiędzy klubami. Jeśli tak właśnie się stanie, Flis będzie zawodnikiem Arki już w najbliższym czasie.

Czy Flis może być dla Arki tak ważny jak jesienią? oceń na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »