Remis Arki Gdynia w sparingu. Udany powrót Marcina Juszczyka

W pierwszym przedsezonowym sparingu Arka Gdynia zremisowała bezbramkowo z Lechem Poznań. Bohaterem meczu został wracający do składu Marcin Juszczyk.
Mecz toczył się w trudnych warunkach. Na boisku we Wronkach panował upał, przez co tempo spotkania nie było największe. Mimo skwaru obie drużyny stworzyły sobie po kilka dogodnych sytuacji, choć przewagę optyczną mieli piłkarze Mariusza Rumaka, dla których był to ostatni sprawdzian przed pucharowym meczem z Żetysem Tałdykordan.

Z kolei dla Arki był to pierwszy sparing przed nowym sezonem. Trener Petr Nemec najwięcej uwagi poświęcił obserwacji siedmiu z ośmiu testowanych zawodników: Marcinowi Detlaffowi (były piłkarz Bałtyku Gdynia), Krystianowi Sobierajowi i Maciejowi Adamczewskiemu z Górnika Konin, Jakubowi Bąkowi (Korona Kielce), Michałowi Rzuchowskiemu (Młoda Ekstraklasa Legii Warszawa) Marcusowi da Silvie (Orkan Rumia) i Łukaszowi Staroniowi (Tur Turek). W meczu zabrakło Juliena Tadrowskiego (OSC Lille), który wrócił do Francji na egzamin maturalny, ale Nemec nie wykluczył jego powrotu do Gdyni i kontynuowania testów.

W sparingu z Lechem najlepsze okazje do strzelenia bramki zmarnowali właśnie testowani zawodnicy: Bąk (przed przerwą) oraz Sobieraj i da Silva (w drugiej połowie). Bohaterem meczu został wracający po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej względami dyscyplinarnymi Juszczyk. Były bramkarz Polonii Bytom obronił w końcówce groźny strzał kadrowicza Euro 2012 Marcina Kamińskiego oraz zatrzymał szarżę Vojo Ubiparipa.

Kolejny sparing Arka rozegra w sobotę 7 lipca z 10. drużyną rosyjskiej Superligi Amkarem Perm. Mecz odbędzie się w Gdyni.

Lech Poznań - Arka Gdynia 0:0. Lech: Kotorowski (77. Wandzel) - Możdżeń (60. Cieślak), Wołąkiewicz (77. Kamiński), Kamiński (60. Arboleda), Heriquez (60. Ratajczak) - Drewniak (77. Trałka ŻCZ), Trałka (60. Drygas) - Lovrencsics (60. Kiełb), Krivets (46. Linetty), Ubiparip (67. Krivets) - Ślusarski Ż (72. Możdżeń). Arka: Szlaga (46. Juszczyk) - Bochenek, Sobieraj (60. Peres), Brodziński (60. Żołnierewicz), Krajanowski (11. Dettlaff) - Bąk (46. Jędrzejowski, 75. Adamczewski), Pruchnik (46. Radosavljević), Rzuchowski (46. Czoska), Tomasik (60. K. Sobieraj) - Surdykowski (60. Staroń), Nwaogu (46. da Silva).

Juszczyk pomoże Arce w awansie do ekstraklasy? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »