Sport.pl

I liga. Aż pięciu piłkarzy nie zagra już w Arce Gdynia!

Omar Jarun, Piotr Kasperkiewicz, Ryotaro Nakano, Bartłomiej Niedziela i Mateusz Siebert nie zagrają już w Arce Gdynia. Z pierwszą czwórką klub nie przedłużył wygasających właśnie kontraktów, a z Siebertem rozwiązał umowę za porozumieniem stron.
O odejściu wymienionych piłkarzy mówiło się od dawna, a szukający oszczędności gdyński klub zapowiadał cięcia już kilka tygodni temu. Jedyni piłkarze, którym kontrakty kończą się 30 czerwca, ale mimo to dostali oferty ich przedłużenia są Maciej Szlaga i Piotr Kuklis.

Co z tymi, którzy odchodzą? Jarun trafił do Arki na starcie poprzedniego sezonu. Grał sporo, łącznie w 20 meczach (jeden gol), często tworzył parę środkowych obrońców z kapitanem Arki Sławomirem Mazurkiewiczem, czasem zaś występował w jednej linii z sprowadzonym zimą Brazylijczykiem Peresem.

W tym samym czasie co Jarun do Arki trafił też Niedziela i Kasperkiewicz. W odróżnieniu od Palestyńczyka nie byli jednak pierwszo-, ani nawet drugoplanowymi postaciami w swojej formacji. Z kolei Nakano trafił do Gdyni zimą, ale po podpisaniu półrocznego kontraktu nie zagrał ani minuty w żadnym oficjalnym meczu pierwszej drużyny.

A Siebert? Trafił do Arki już w latem 2009 r. i w rozpoczynającym się wtedy sezonie był jednym z najsolidniejszych zawodników gdynian, występujących wtedy jeszcze w ekstraklasie. Po udanym sezonie wrócił jednak do francuskiego FC Metz, z którego był wypożyczony. Na stałe do Gdyni sprowadził go w lutym 2011 r. ówczesny dyrektor sportowy Arki Andrzej Czyżniewski. Siebert w sezonie zakończonym spadkiem Arki z ekstraklasy zagrał jednak tylko w pięciu meczach, a w kolejnym, w I lidze, w sześciu. Z nękanym przez kontuzje zawodnikiem szukający oszczędności klub rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.

Odejście tych piłkarzy mocno osłabi Arkę? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »


Więcej o: