Sport.pl

T-Mobile Ekstraklasa. Charles Nwaogu trafi z Arki Gdynia do Pogoni Szczecin?

Pogoń Szczecin, beniaminek ekstraklasy, jest mocno zainteresowana pozyskaniem z Arki Gdynia jej głównego napastnika - Charlesa Nwaogu. Jego odejście z Gdyni byłoby dla Arki gigantycznym osłabieniem.
Nwaogu do Arki przybył w przerwie zimowej ubiegłego sezonu. Miał być lekarstwem na indolencję strzelecką gdyńskich napastników. Na początku wiodło się mu jednak kiepsko. Nigeryjczyk długo nie potrafił się przełamać, pierwszą bramkę zdobył dopiero pod koniec kwietnia w przegranym 1:2 meczu z Bogdanką Łęczna, eliminującym wówczas Arkę z walki o awans do ekstraklasy.

Kibice Arki nie byli zadowoleni z faktu, że Nwaogu nie strzela jak na zawołanie (co z pewnością potrafi, bo sezon wcześniej strzelił dla Floty Świnoujście 20 goli), ale doceniali jego tytaniczną pracę w przednich formacjach. Osamotniony Nigeryjczyk jak nikt potrafił bowiem zastawić piłkę, skupić na sobie uwagę obrońców rywala i zrobić miejsce dla partnerów z drużyny.

Teraz jego umiejętnościami, według informacji serwisu Arkowcy.pl, zainteresowała się Pogoń. Ta sama, która awans do ekstraklasy wywalczyła w ostatniej kolejce sezonu właśnie na stadionie... Arki (wygrała 2:0). Nwaogu co prawda bramki wtedy nie strzelił, ale znów pokazał się z dobrej strony. I dla zespołu Pogoni byłby z pewnością sporym wzmocnieniem.

A co z Arką? Pozbawiona atutów Nigeryjczyka, który z każdym kolejnym meczem prezentował się coraz lepiej, znalazłaby się w dramatycznej sytuacji. Jedynym doświadczonym napastnikiem w kadrze drużyny Petra Nemeca byłby bowiem Janusz Surdykowski. Doświadczonym nie oznacza jednak skutecznym, bo pochodzący z Gdańska zawodnik zdobył w tym roku tylko jedną bramkę. A już zimą z drużyny pozbyć się go chciał sam Nemec, wystawiając go na listę transferową.Więcej o: