Kolejni piłkarze opuszczają Arkę Gdynia. Peres zagra w Widzewie Łódź?

Peres w Gdyni przebywa dopiero od początku roku, ale już wkrótce może przenieść się w rejony centralnej Polski. I zamienić Arkę na inną... łódź. Czyli na Widzew Łódź. Testy medyczne w Arce ma przejść z kolei testowany młodzieżowiec Michał Rzuchowski.
27-letni Brazylijczyk trafił do Arki z Bogdanki Łęczna w przerwie zimowej poprzedniego sezonu. Nie grał jednak zbyt często, sportową rywalizację przegrywał z kapitanem Arki Sławomirem Mazurkiewiczem oraz Palestyńczykiem Omarem Jarunem. Tego drugiego już w Gdyni jednak nie ma, więc wydawało się, że to właśnie Peres i Mazurkiewicz będą w nowym sezonie tworzyć w Gdyni parę środkowych obrońców.

Wiele wskazuje jednak, że tak się nie stanie. Peres miniony tydzień spędził na testach w Piaście Gliwice, beniaminku T-Mobile Ekstraklasy. Z testów wrócił na początku tygodnia, ale temat transferu na Śląsk wcale nie wygasł. Brazylijczyk woli jednak dmuchać na zimne i zabezpiecza się na wypadek, gdyby jednak miał do Piasta nie trafić. W środę otrzymał zgodę od władz Arki na udział w testach w Widzewie.

Warto nadmienić, że spotkałby się tam z kolegą z Arki - Jakubem Kowalskim. Pomocnik gdynian na testy do Łodzi wyjechał już dawno. Spodobał się na tyle, że przebywa obecnie z łódzkim klubem na obozie przygotowawczym. Dopięcie transferu zdolnego pomocnika wydaje się kwestią najbliższych dni.

Arka stara się jednak luki w składzie łatać nowymi zawodnikami. Na testy medyczne skierowała Michała Rzuchowskiego, 18-letniego pomocnika występującej w Młodej Ekstraklasie drużyny Legii Warszawa. Zawodnik pod względem sportowym przypadł już do gustu sztabowi trenerskiemu Arki i właśnie od wyników testów medycznych jest w dużej mierze uzależniona jego przyszłość w gdyńskim klubie.