Peres Benevente z Arki Gdynia: Widzew? Piast? Póki co wciąż jestem tutaj

Mimo, że brazylijski obrońca Peres Benevente ma ważny kontrakt z Arką Gdynia, to jest wysoce prawdopodobne, że w kolejnym sezonie grać będzie na szczeblu ekstraklasy. Po testach w Piaście Gliwice w piątek zawodnik wyjedzie na kolejne - tym razem do Widzewa Łódź.
Peres trafił do Arki z Bogdanki Łęczna w przerwie zimowej poprzedniego sezonu. Nie grał zbyt często, ale po odejściu Omara Jaruna wydawało się, że to właśnie Peres i Sławomir Mazurkiewicz będą w nowym sezonie tworzyć w Gdyni parę środkowych obrońców.

Wiele wskazuje jednak, że tak się nie stanie. Peres szuka bowiem zatrudnienia w ekstraklasie. Był na testach w Piaście, a w piątek pojedzie na kolejne, do Widzewa. - Robię to, czego się ode mnie oczekuje. Zaprosili mnie na testy, klub się zgodził, to jadę - tłumaczy w rozmowie z Trojmiasto.Sport.pl. - To nie jest tak, że chcę na siłę opuścić Arkę. Przecież to nie jest słaba drużyna, obecnie może nie na ekstraklasę, ale... za chwilę, to kto wie? Dużo może się zmienić - zapewnia.

Na obozie Widzewa przebywa już inny piłkarz Arki, Jakub Kowalski. Czy Peres konsultował z nim kwestię przenosin do Łodzi? - Nie, z "Kowalem" jeszcze nie rozmawiałem. Ale w piątek się przecież z nim spotkam, to pogadamy - tłumaczy Brazylijczyk. - A Piast? Cóż, sprawa wciąż jest otwarta. Wyjazd na testy do Widzewa nie zamyka żadnych drzwi, ani do Gliwic ani do Gdyni.