Sport.pl

Czy trener Arki Gdynia Petr Nemec zmieni taktykę na mecz z Wartą Poznań?

We wtorkowym spotkaniu z Olimpią Elbląg (0:1) najwięcej dyskusji i kontrowersji wzbudziło ustawienie Arki Gdynia, która na słabego II-ligowca wyszła jednym napastnikiem Marcusem da Silvą. Brazylijczykowi - choć starał się być aktywny - często brakowało jednak wsparcia kolegów.
Dopiero po godzinie gry na boisku pojawił się Charles Nwaogu (w dodatku zastąpił da Silvę), a trzeci nominalny napastnik Maciej Górski wszedł na ostatnie pięć minut. Po porażce w słabym stylu znów pojawiły się pytania, czy Arka w meczach z teoretycznie słabszymi rywalami gra odpowiednią taktyką?

- Nie uważam, że zagraliśmy zbyt ostrożnie. Z przodu biegało w sumie pięciu ofensywnych zawodników. Po meczu wiadomo więcej, można gdybać, co by było gdyby - bronił swojej decyzji czeski szkoleniowiec Nemec.

Szanse, że na mecz z silniejszą od Olimpii Wartą trener Arki zdecyduje się na bardziej ofensywne ustawienie, są minimalne. Nemec rzadko zmienia taktykę, w poprzednim sezonie dwóch napastników grało w jednym czasie tylko, gdy żółto-niebiescy musieli gonić wynik. Alternatywą dla drugiego napastnika może być... lewa obrona, gdzie obrońcę Marcina Dettlaffa może zastąpić ofensywny skrzydłowy Marcin Radzewicz. Wówczas po lewym skrzydle biegaliby sami pomocnicy, a po przeciwnej stronie... sami obrońcy, gdzie na etatowego skrzydłowego przekwalifikowany został Damian Krajanowski.

Na pozostałych pozycjach Czech ma ograniczone pole manewru. W pierwszym meczu nie zawiódł debiutujący w Arce Julien Tadrowski, poprawnie zaprezentowała się para stoperów Bartosz Brodziński - Krzysztof Sobieraj, choć obaj nie ustrzegli się prostych błędów.

W meczu z Olimpią zawiódł krytykowany także w poprzednim sezonie Radosław Pruchnik, ale gdyby Nemec zdecydował się posadzić go na ławce, w jego miejsce musiałby wstawić nieopierzonego Michała Rzuchowskiego.

Więcej o:
Komentarze (1)
Czy trener Arki Gdynia Petr Nemec zmieni taktykę na mecz z Wartą Poznań?
Zaloguj się
  • robert2525

    0

    Jak slysze ze za slabego Pruchnika,mialby trener wstawic nieopierzonego Rzuchowskiego,jako zlo konieczne
    to sie pytam,dlaczego sie pod tym art.nie podpisales,niech wszyscy sie dowiedza, jaki to nieopierzony dziennikarz podpowiada durny sklad trenerowi.Do nauki pismaku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX