I liga. Kolejny mecz Arki Gdynia zostanie przełożony?

Ponieważ aż trzech zawodników pierwszego zespołu Arki zostało powołanych na mecze młodzieżowych reprezentacji Polski, klub z Gdyni wystąpił do PZPN o przełożenie zaplanowanego na 9. września meczu z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza.
Powołania na spotkania reprezentacji U-20, prowadzonej przez Władysława Żmudę, otrzymali Julien Tadrowski oraz Mateusz Szwoch. Obaj zawodnicy wezmą udział w zgrupowaniu (2-10 września), podczas którego młodzi Polacy zagrają mecze ze Szwajcarią (5 września w Sulejówku) oraz z Niemcami (9 września na wyjeździe). Szansę na grę z orzełkiem na piersi będzie miał też Dariusz Formella, który weźmie udział w zgrupowaniu kadry U-18 (6-14 września). Podopieczni Marcina Dorna rozegrają w tym czasie wyjazdowy mecz z Macedonią.

Zarówno Szwoch, jak i Tadrowski, od początku sezonu występują w podstawowej jedenastce Arki. Formella także debiut ma już za sobą. Gdyby wymienieni zawodnicy nie mogli zagrać przeciwko Termalice, byłoby to ogromne osłabienie dla drużyny prowadzonej przez Petra Nemeca. Wyjazd takiej liczby piłkarzy na zgrupowania reprezentacyjne stanowi jednak podstawę do wnioskowania o przełożenie meczu ligowego. Jakie są szanse na pozytywne rozpatrzenie takiego wniosku? Ogromne, bo wnioski składane w podobnych sytuacjach do Wydziału Gier PZPN zawsze były rozpatrywane pozytywnie dla wnioskodawcy. Klub z Gdyni wystąpił więc o przełożenie starcia z Termaliką.

- Przesłaliśmy w czwartek pismo do Wydziału Gier PZPN i teraz czekamy na odpowiedź - zdradza Michał Globisz, dyrektor ds. sportowych Arki. - To, że wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, to raczej oczywiste. Pytanie, na kiedy mecz zostanie przełożony. Zasugerowaliśmy w przesłanym piśmie dwie daty, 10 i 17 października. Ale ostateczna decyzja należeć będzie do PZPN.

Przekładanie meczu ligowego to w tym sezonie dla gdynian żadna nowość. Przypomnijmy, że spotkanie 2. kolejki I ligi, w którym Arka miała zmierzyć się na wyjeździe z Cracovią, zostało przeniesione na inny termin właśnie dlatego, że trzech zawodników krakowian powołano do reprezentacji swoich krajów. Planowany pierwotnie na 15 sierpnia mecz zostanie rozegrany 29 sierpnia.

Czy Arka powinna przełożyć mecz z Termaliką? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »