Czerwona kartka Krzysztofa Sobieraja komplikuje sytuację Arki Gdynia. Tuż przed meczem na szczycie z Zawiszą Bydgoszcz

Krzysztof Sobieraj z Arki Gdynia w zaległym meczu 2. kolejki I ligi z Cracovią w 26. min. dostał czerwoną kartkę. Obrońca Arki uderzył Vladimira Boljevicia za co sędzia Piotr Siedlecki wyrzucił go z boiska. Sobieraj osłabił Arkę przed arcyważnymi meczami z Zawiszą Bydgoszcz i Termaliką Bruk-Bet Nieciecza.
Sobieraj zostanie zawieszony "z automatu" na dwa mecze, a to oznacza, że spotkania z Zawiszą Bydgoszcz i Termaliką obejrzy z trybun. Niewykluczone, że kara dla gdyńskiego obrońcy zostanie przedłużona po analizie materiału meczowego. Jeśli uderzenie zostanie uznane za celowe, Komisja Ligi może przedłużyć karę o kilka kolejnych meczów. To mocno skomplikowałoby sytuację Arki. Sobieraj był do tej pory liderem nie tylko defensywy, ale i mentalnym przywódcą całej drużyny.

Sobieraja w sobotnim meczu z Zawiszą zastąpi najprawdopodobniej Brazylijczyk Peres. Drugim stoperem będzie albo Bartosz Brodziński albo przesunięty z prawej strony - jak to miało miejsce w środowym meczu z Cracovią - Julian Tadrowski.