Piłkarz Arki Gdynia Radosław Pruchnik dostał puchar od... Floty Świnoujście

Po porażce z liderem I ligi jedynym piłkarzem Arki, który mógł mieć minimalne powody do zadowolenia był były zawodnik drużyny ze Świnoujścia, a obecnie pomocnik żółto-niebieskich Radosław Pruchnik.
Wszystko za sprawą Prezydenta Świnoujścia, który przy okazji meczu w Gdyni przekazał na ręce zawodnika pamiątkowy puchar. Trofeum zostało przyznane w podziękowaniu za zasługi dla najlepszego zawodnika Floty.

Pruchnik grał na wyspie Uznam półtora roku. W tym czasie w barwach Floty rozegrał 40 meczów, strzelił pięć goli. Szczególnie udany miał sezon 2010/2011, w którym drużyna prowadzona przez Petra Nemeca zajęła 3. miejsce w I lidze i tylko trzy punkty dzieliły ją od awansu do ekstraklasy. Pruchnik był wówczas jednym z wyróżniających się piłkarzy i na tyle zapadł w pamięć Czechowi, że ten po przenosinach do Gdyni sprowadził go do Arki. Przy Olimpijskiej Pruchnikowi wiedzie się już gorzej. Choć ma pewne miejsce w podstawowym składzie, to jego udane spotkania można policzyć na palcach jednej ręki. Wiele zastrzeżeń do jego gry mają też kibice Arki, obarczając go winą za ostatnie słabe wyniki zespołu.

Trofeum, jakie Pruchnik otrzymał od Floty zobaczysz TUTAJ