Gdynia chce meczu Polska - RPA! Uda się?

- Jesteśmy gotowi do organizacji meczu Polski z RPA - mówi w rozmowie z Trójmiasto.sport.pl Dariusz Schwarz, kierownik stadionu miejskiego w Gdyni.
Pierwotnie towarzyski mecz Polaków z RPA (12 października) miał się odbyć na stadionie w Bydgoszczy. Na organizację spotkania nie zgodzili się jednak wojewoda kujawsko-pomorski oraz policja i PZPN został zmuszony do szukania alternatywy.

Jak ustaliliśmy, jednym z głównych kandydatów jest stadion miejski w Gdyni, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa Arka.

- Złożyliśmy już w związku stosowne pismo w tej sprawie - informuje kierownik gdyńskiego obiektu Dariusz Schwarz. - Trudno oceniać nasze szanse, ale po ostatnim meczu U-21 Polska - Portugalia byliśmy chwaleni. Stadion spełnia wszelkie wymogi, by takie spotkanie mogło się u nas odbyć. Poza tym mamy mocne wsparcie w Pomorskim Związku Piłki Nożnej od nowego prezesa Radosława Michalskiego.

Pierwsze kuluarowe rozmowy o organizacji meczu kadry w Gdyni odbyły się właśnie podczas niedawnego spotkania reprezentacji młodzieżowej z Portugalią. Innym poważnym kandydatem do organizacji spotkania z RPA jest jednak Warszawa i Stadion Narodowy.

Jednocześnie Gdynia podjęła współpracę z władzami Gdańska, by wspólnie zorganizować marcowe mecze w eliminacjach mistrzostw świata Polska - Ukraina i Polska - San Marino.

- Pierwszy mecz miałby się odbyć w Gdańsku na PGE Arenie, a drugi u nas. Nie chcemy rywalizować, tylko współpracować w jednej słusznej sprawie. Podział wydaje się naturalny. Wiadomo, że spotkanie z Ukrainą wzbudzi większe zainteresowanie i w związku z tym potrzebny jest pojemniejszy obiekt - dodaje Schwarz.

Decyzja w sprawie organizacji meczu Polska - RPA powinna zapaść do końca tygodnia.