Były piłkarz Arki Gdynia Ante Rozić wrócił do Europy. W debiucie przegrał... 0:5.

Ante Rozić, były piłkarz Arki po rocznej przerwie na grę w Australii wrócił do Europy. W niedzielę zadebiutował w ostatniej drużynie ukraińskiej ekstraklasy Metalurgu Zaporoże. Nowy zespół Chorwata przegrał z Vorsklą Połtawą 0:5, a on sam zawinił przy jednej z bramek.
Do przerwy nic nie zapowiadało katastrofy. Goście przegrywali 0:1 i nie spodziewali się, że w drugiej połowie przez ich pole karne przetoczy się lawina koszmarnych błędów. Jeden z nich popełnił grający na środku defensywy Rozić. Chorwat na boisku spędził 90 minut, ale debiutu nie zaliczy do udanych. Chorwat szczególnie nie popisał się przy trzecim golu dla rywali, gdy najpierw źle przyjął łatwą wydawało się piłkę, a następnie nie powstrzymał szarży 22-letniego ukraińskiego napastnika Romana Bezusa, a ten z 16 m. zdobył gola.

Kibicu Arki! O tym jak bardzo nie tęsknisz za Roziciem - podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl »

Nowa drużyna Rozicia po dotkliwej porażce wciąż pozostaje czerwoną latarnią ligi. W 12 meczach piłkarze prowadzeni przez Witalija Kwartsjaniego zdobyli zaledwie 2 pkt, przy fatalnym bilansie bramek 4:32. Nowym kolegą Rozicia jest m.in. były piłkarz Lechii Gdańsk Ivans Lukjanovs. W przegranym spotkaniu z Vorsklą Łotysz także zagrał 90 minut.

26-letni Rozić grał w Arce w sezonie 2010/2011. W sumie w żółto-niebieskich barwach wystąpił w 22 meczach, a po spadku z ekstraklasy odszedł z Gdyni i podpisał kontrakt z australijskim Gold Coast United.