Michał Globisz o wybraniu Zbigniewa Bońka na prezesa PZPN: Najlepszy wybór z możliwych, od początku byłem "bońkowcem"

Były trener młodzieżowych reprezentacji Polski, a obecnie wiceprezes Arki Gdynia ds. sportowych Michał Globisz jest przekonany, że wybór Zbigniewa Bońka na nowego prezesa PZPN to najlepszy wybór z możliwych. - Był zdecydowanie najlepszym kandydatem z tej piątki - mówi Globisz w rozmowie z Trojmiasto.sport.pl.
- Przewaga z jaką Boniek wygrał wybory wskazuje, że polska piłka chce i potrzebuje zmian. Trzeba pamiętać też, że kciuki za Bońka trzymali również polscy kibice, a z głosem ludu zawsze trzeba się liczyć - mówi Globisz w rozmowie z Trojmiasto.sport.pl. - Bardzo cieszę się też z tego, że jednym z wiceprezesów został Roman Kosecki. Wielu mówiło, że jego interesowała tylko pełna pula. Ale w funkcji wiceprezesa Kosecki spisze się z pewnością bardzo dobrze, jego mądrość może polskiej piłce przynieść same pozytywy. Naprawdę, stało się wspaniale.

Okazało się też, że Globisz od początku wspierał nowego prezesa PZPN. - Byłem w tej grupie "bońkowców" od początku. Już po czwartkowym spotkaniu [uczestniczyło w nim 49 delegatów] "Zibiego" z jego sympatykami wiedziałem, że będzie dobrze. Co więcej, myślałem nawet, że może wygrać w pierwszej turze! Tak się nie stało, ale zwycięstwo i tak było wyraźne.

A co wybór Bońka na prezesa PZPN oznacza dla Pomorza? Globisz uważa, że same dobre rzeczy.

- Co prawda nie rozmawiałem jeszcze z prezesem Pomorskiego ZPN Radkiem Michalskim, ale jestem pewny, że on również cieszy się z takiego wyboru. Przypomnę też, że do zarządu dostał się m.in. Eugeniusz Nowak, z którym mam bardzo dobre układy, współpracowaliśmy przecież przy reprezentacji U-18, którą w 2001 roku poprowadziłem do mistrzostwa Europy. Wszyscy się znamy, lubimy, potrafimy ze sobą współpracować i pomorska piłka tylko na tym skorzysta. Boniek już zapowiedział, że większe środki będą przeznaczane na szkolenie młodzieży, a to jedna z najbardziej palących spraw. Ponadto mnie, jako przedstawiciela klubu I-ligowego, interesowała też kwestia przeniesienia opłat sędziowskich z klubów na centralę. I z tego co mówił Zbyszek, w tym aspekcie także szykują się zmiany. Wierzę, że wszystko od teraz będzie szło ku lepszemu - zakończył Globisz.