PZPN bezlitosny dla Arki Gdynia. Za wybryki kiboli Komisja Dyscyplinarna zamknęła stadion na dwa mecze! [WIDEO]

Komisja dyscyplinarna PZPN nałożyła na Arkę karę dwóch meczów bez udziału publiczności. Zakaz jest efektem zachowania gdyńskich kiboli w ostatnim meczu z GKS Katowice (1:2).
Decyzja PZPN jest następstwem zachowania kiboli Arki, którzy podczas ostatniego meczu z GKS Katowice w 75 min. odpalili na stadionie kilkanaście rac, czym złamali regulamin o organizacji imprez masowych. Dym z odpalonych rac zasnuł połowę boiska, przez co sędzia na kilka minut przerwał mecz. W międzyczasie na trybunach wybuchały petardy. Kilka z nich spadło w polu karnym, w którym stał bramkarz Arki Michał Szromnik. Poza stadionem puszczano fajerwerki.

Jak informuje klub komisja nadała decyzji rygor natychmiastowej wykonalności. W najbliższych dniach Arka spodziewa się oficjalnego uzasadnienia decyzji.

Decyzja komisji oznacza, że bez udziału publiczności Arka zagra z Dolcanem Ząbki (10 listopada) i Cracovią (16 lub 17 marca).

Zobacz za co PZPN ukarał Arkę (odpalone race od 1:36 min.):