Sport.pl

PZPN bezlitosny dla Arki Gdynia. Za wybryki kiboli Komisja Dyscyplinarna zamknęła stadion na dwa mecze! [WIDEO]

Komisja dyscyplinarna PZPN nałożyła na Arkę karę dwóch meczów bez udziału publiczności. Zakaz jest efektem zachowania gdyńskich kiboli w ostatnim meczu z GKS Katowice (1:2).
Decyzja PZPN jest następstwem zachowania kiboli Arki, którzy podczas ostatniego meczu z GKS Katowice w 75 min. odpalili na stadionie kilkanaście rac, czym złamali regulamin o organizacji imprez masowych. Dym z odpalonych rac zasnuł połowę boiska, przez co sędzia na kilka minut przerwał mecz. W międzyczasie na trybunach wybuchały petardy. Kilka z nich spadło w polu karnym, w którym stał bramkarz Arki Michał Szromnik. Poza stadionem puszczano fajerwerki.

Jak informuje klub komisja nadała decyzji rygor natychmiastowej wykonalności. W najbliższych dniach Arka spodziewa się oficjalnego uzasadnienia decyzji.

Decyzja komisji oznacza, że bez udziału publiczności Arka zagra z Dolcanem Ząbki (10 listopada) i Cracovią (16 lub 17 marca).

Zobacz za co PZPN ukarał Arkę (odpalone race od 1:36 min.):Więcej o:
Komentarze (2)
PZPN bezlitosny dla Arki Gdynia. Za wybryki kiboli Komisja Dyscyplinarna zamknęła stadion na dwa mecze! [WIDEO]
Zaloguj się
  • jacniew70

    Oceniono 104 razy 72

    W Warszawie na Legii zamkneli by polowe trybuny (albo dwa pierwsze rzedy...)

  • mirekg1963

    Oceniono 28 razy 2

    Zastanawiam się czy ktoś kontroluje co jest wnoszone na stadion? Bo przecież tam i nie tylko na tym stadionie, była furgonetka pirotechniki ! To dobra reklamy firmy która ochrania takie mecze, można wnieść wszystko ! Niech ktoś napisze co to za firma, żebym się nie naciął na nią nigdy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX