A jednak! PZPN zezwolił Arce Gdynia na wpuszczenie kibiców na mecz z Dolcanem Ząbki!

Gdy pod koniec października Komisja Dyscyplinarna PZPN zamknęła stadion GOSiR na dwa mecze Arki Gdynia, wydawało się, że nic już nie uchroni klubu od pustych trybun i strat finansowych. Okazało się jednak, że PZPN zweryfikował swoją decyzję i mecz z Dolcanem Ząbki gdyńscy kibice obejrzą. Ale nie wszyscy, bo trybuna ?Górka? będzie jednak zamknięta.
Przypomnijmy: 31 października Komisja Dyscyplinarna PZPN nałożyła na Arkę karę dwóch meczów bez udziału publiczności (sobotni z Dolcanem i z Cracovią - już w rundzie wiosennej). Decyzja PZPN była następstwem zachowania kiboli Arki zasiadających na trybunie "Górka", którzy podczas ostatniego meczu z GKS Katowice (1:2) w 75. min odpalili na stadionie ok. 30 rac, czym złamali regulamin o organizacji imprez masowych. Dym z odpalonych rac pokrył całe boisko, a sędzia musiał na kilka minut przerwać mecz. W międzyczasie na trybunach wybuchały petardy. Kilka z nich spadło w polu karnym, w którym stał bramkarz Arki Michał Szromnik. Poza stadionem puszczano fajerwerki.

O tym, że zamknięcie całego stadionu, a nie samej "Górki", było szeroko komentowane zarówno w mediach, jak i przez samych kibicach. Brak logiki w decyzji Komisji Dyscyplinarnej wytykaliśmy także my, w specjalnym apelu wystosowanym do prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Ponadto wyliczyliśmy, że na zamknięciu stadionu Arka może stracić nawet 100 tys. złotych.

Tydzień po decyzji PZPN osobną decyzję podjął wojewoda pomorski Ryszard Stachurski, który w oparciu o opinię policji zdecydował o zamknięciu tylko "Górki".Wydawało się, że jego decyzja , wszak o wiele mniej surowa, jest bardziej sprawiedliwa.

Z podobnego założenia wyszła też Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN, która w przesłanym do Arki piśmie oznajmiła "zawieszenie rygoru natychmiastowej wykonalności orzeczenia Komisji Dyscyplinarnej PZPN z dnia 31.10.2012" (klub do dzisiaj nie otrzymał uzasadnienia decyzji, nie mógł więc wnieść odwołania. Odwołał się tylko właśnie od "natychmiastowej wykonalności" kary).

Decyzją NKO zamknięto jednak trybunę "Górka". Klub informuje jednak, że osoby, które posiadają ważny karnet na tę trybunę, będą miały możliwość obejrzenia meczu z trybuny "Tory". W tym celu należy:

1. Udać się do najbliższego punktu sprzedaży biletów i zawiesić karnet na mecz Arka Gdynia - Dolcan Ząbki.

2. Odebrać bilet (za 0 zł) na trybunę "Tory".

3. W przypadku gdy dana osoba będzie chciała udać się na inną trybunę niż "Tory", obowiązują normalne ceny biletów.

W komunikacie klubowym czytamy też, że wszystkie karnety na trybunę "Górka" będą w dniu meczu nieaktywne, więc w celu obejrzenia wydarzenia koniecznie należy postąpić według powyższej instrukcji.