Bratobójczy pojedynek w I lidze. Piotr Kuklis z Arki Gdynia zagra przeciwko swojemu bratu

Niedzielny mecz Arki Gdynia z ŁKS (początek 12:30, relacja na trojmiasto.sport.pl) będzie miał dodatkowy smaczek. Jednym z liderów Arki jest bowiem Piotr Kuklis, a w drużynie ŁKS duże szanse na występ ma jego młodszy brat - Jacek.
Mecz Arki z ŁKS ma dla obu drużyn wysoki ciężar gatunkowy. Arka w przypadku porażki spędzi bowiem zimę zaledwie sześć punktów nad strefą spadkową (a jeszcze niedawno mówiło się nawet o włączeniu do walki o awans), z kolei przegrana znajdującego się tuż "pod kreską" ŁKS może w najgorszym przypadku sprawić, że ten do bezpiecznego miejsca w tabeli będzie tracić aż osiem punktów.

Emocji na boisku z pewnością więc nie zabraknie, podobnie jak... sentymentów. W drużynie Arki jednym z liderów jest bowiem Piotr Kuklis (w ostatnim meczu przeciw Dolcanowi Ząbki strzelił 900-tną bramkę dla Arki w historii występów w I lidze), a w łódzkim klubie coraz śmielej poczyna sobie jego młodszy o dwa lata brat Jacek.

Obaj piłkarze są wychowankami ŁKS, choć nigdy nie dane było im zagrać razem w pierwszej drużynie. W sezonie 2004/05 Piotr przeszedł już bowiem do Widzewa, a Jacek stawiał dopiero pierwsze kroki w juniorach klubu z Al. Unii.

W niedzielę obaj bracia będą mieć za to pierwszą okazję, by zagrać przeciwko sobie. Piotr w pięciu ostatnich meczach zagrał w Arce od pierwszej minuty. Jacek dla ŁKS grał w czterech ostatnich meczach (choć tylko w dwóch w podstawowym składzie). - Chciałbym, byśmy w niedzielę zagrali obaj - mówi starszy z braci Kuklisów. - Zawsze chcieliśmy zagrać w tej samej drużynie, ale gra naprzeciw siebie też będzie ciekawa - dodaje. Początek meczu w Łodzi w niedzielę o 12:30. Relacja na trojmiasto.sport.pl.

Który z braci Kuklisów jest lepszy? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »