Zaskakująca kadra Arki Gdynia na mecz z ŁKS Łódź

Bez Tomasza Jarzębowskiego, Marcina Radzewicza i Janusza Surdykowskiego drużyna Arki pojedzie na mecz z ŁKS Łódź.
Trener Paweł Sikora najpierw zaskoczył kibiców, przywracając w tygodniu do treningów z pierwszą drużyną Janusza Surdykowskiego, a następnie nie powołał go do meczowej kadry na ostatni mecz w rundzie jesiennej.

Do Łodzi nie pojechali także Tomasz Jarzębowski i Marcin Radzewicz. Pierwszy jest kontuzjowany, a drugi?

- Nie wiem, dlaczego nie jadę do Łodzi - mówi nam Radzewicz. - To była decyzja trenera. Nie chcę tego komentować.

Radzewicz nie znalazł się w meczowej kadrze po raz pierwszy w tym sezonie i jak sam podkreśla, najbardziej boli go, że nie będzie mógł pomóc kolegom. - Wierzę, że wygrają w Łodzi i chociaż trochę ugaszą żal w sercach kibiców. Zawsze tak jest, że jak drużynie nie idzie, szuka się winnych, ale nie czuję się kozłem ofiarnym. Prawdziwego mistrza cechuje spokój i na tym poprzestańmy - dodaje Radzewicz.

Na pytanie, jak drużyna przyjęła środową decyzję o urlopowaniu trenera Nemeca, mówi: - Nie zastanawiam się, czy trener Sikora jest rozwiązaniem tymczasowym. To nie moja sprawa. Chcę tylko podkreślić, że nie miałem konfliktu ani z trenerem Nemecem, ani z trenerem Sikorą. Ja wiem swoje, inne osoby wiedzą swoje - dodaje.

Kadra Arki na mecz z ŁKS:

Bramkarze: Michał Szromnik, Maciej Szlaga.

Obrońcy: Marcin Dettlaff, Krzysztof Sobieraj, Julien Tadrowski, Damian Krajanowski, Bartosz Brodziński.

Pomocnicy: Piotr Tomasik, Piotr Kuklis, Mateusz Szwoch, Radosław Pruchnik, Michał Rzuchowski, Patryk Jędrzejowski, Paweł Czoska, Paweł Brzuzy.

Napastnicy: Marcus da Silva, Maciej Górski, Dariusz Formella.