Arka Gdynia po raz kolejny sprawdzi Michała Szuberta

21-letni Michał Szubert z Dębu Dębno znów znalazł się na celowniku Arki Gdynia - informuje portal trojmiasto.pl. Piłkarz ten na testach w zespole żółto-niebieskich przebywał latem 2011 roku, ale wówczas uznanie w oczach trenerów Arki znalazł Bartosz Flis.
Obaj piłkarze są wychowankami Salosu Szczecin, gdzie swoją trenerską przygodę rozpoczynał obecny szkoleniowiec Arki Paweł Sikora. Szubert jesienią w rozgrywkach III ligi (grupa pomorsko-zachodniopomorska) strzelił dla Dębu 14 goli w 14 meczach. Dla porównania Patryk Tuszyński, ocierający się w zeszłym sezonie o pierwszy zespół Lechii Gdańsk, w tych samych rozgrywkach zdobył dla rezerw biało-zielonych 6 bramek (również w 14 meczach).

Być może Szubert w styczniu stawić się w Arce na kolejne testy. Jednak jego ewentualne zatrudnienie wiązałoby się z odejściem Macieja Górskiego, którego kontrakt z Arką kończy się za pół roku. - Szubert jest szybki, silny. To typ napastnika, który kończy akcje. Wywodzi się on z licznej grupy wychowanków Salosa, których przejął Ruch Chorzów. Obok niego byli w niej m.in. Flis, Starzyński czy Lisowski - podkreśla w rozmowie z trojmiasto.pl trener Sikora.

W Ruchu Szubert grał tylko w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, w której przez 3,5 sezonu zdobył 17 bramek. - Szubert był na testach w Arce razem z Flisem, są rówieśnikami. Wówczas postawiliśmy na Bartka, bo lepiej pasował nam do koncepcji. Ostatnio Michała widziałem na test-meczu, gdy walczył o angaż w Pogoni. Napastnik ma za sobą dobrą rundę w III lidze, choć nie wiem, czy przeskok do I ligi nie będzie od razu zbyt duży - podkreśla trener Sikora.

Więcej na trojmiasto.pl.

Czy Szubert mógłby się przydać Arce? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »