Były piłkarz m.in. Boavisty Porto na testach w Arce Gdynia. Są też inne niespodzianki [WIDEO]

Czterech najlepszych piłkarzy II-ligowego Gryfa Wejherowo, dwóch Japończyków z Gwardii Koszalin i były piłkarz Boavisty Porto Rafał Grzelak mają zagrać w sobotnim sparingu z rezerwami Arki Gdynia.
Obecnie sztab szkoleniowy Arki pracuje nad potwierdzeniem obecności ostatnich zawodników. Jak usłyszeliśmy w Gdyni, w sobotnim sparingu trener Paweł Sikora ma mieć do dyspozycji nawet po dwóch piłkarzy na jedną pozycję, choć nie na każdą. Ewentualne braki będą uzupełniane zawodnikami z III-ligowych rezerw.

Z grona tych, którzy już potwierdzili swoją obecność, najbardziej znanym piłkarzem jest Grzelak. Jego ostatnim klubem był Ruch Chorzów, choć jesień 29-letni skrzydłowy spędził na bezrobociu. Forma byłego mistrza Europy U18 jest wielką niewiadomą, bo ostatni oficjalny mecz rozegrał... pod koniec listopada 2011 r. (pojawił się na boisku w 78. min przegranego meczu z Lechią Gdańsk).

Sztabowi trenerskiemu pokaże się też japoński duet z Gwardii Koszalin Kosuke Ikegami - Daisuke Shibusawa. Pierwszy z nich ma 24 lata, jest pomocnikiem. W bieżącym sezonie rozegrał w III lidze 10 meczów, w których strzelił 2 gole. W grudniu testowała go Lechia Gdańsk, ale trener Bogusław Kaczmarek stwierdził, że na tle ekstraklasowych piłkarzy Ikegami "niczym specjalnym się nie wyróżnił".

Efektowniej wygląda CV młodszego o dwa lata Shibusawy. 22-letni napastnik w 15 spotkaniach strzelił 9 goli, z czego trzy w wygranym 4:1 spotkaniu 2. kolejki III ligi przeciw... rezerwom Arki.

Arka zaprosiła także czterech wyróżniających się piłkarzy Gryfa Wejherowo: Grzegorza Gicewicza, Macieja Stefanowicza, Patryka Szlasa i Marcina Warcholaka.

O pierwszych dwóch były trener Gryfa i legenda Arki Grzegorz Niciński mówił niedawno na łamach trójmiasto.sport.pl.

- To bardzo utalentowani chłopcy. Z pewnością znajdą sobie nowe kluby, bo na to zasługują. Stefanowicz jest uniwersalnym piłkarzem. Może grać na skrzydle i w środku. Jego atutem jest też wiek, ma dopiero 18 lat - mówił Niciński i zwrócił też uwagę na wychowanka Arki, 18-letniego Szlasa, i nieco starszego, 23-letniego Warcholaka. O tym drugim powiedział: - Ma dobrze ułożoną lewą nogę. Jako skrajny obrońca charakteryzuje się też silnym strzałem.

Zobacz hat trick Shibusawy w spotkaniu z rezerwami Arki: