Miał przejść do West Bromwich Albion, wiosną grać będzie w II lidze

Michał Szromnik z Arki Gdynia zostanie na pół roku wypożyczony do Radomiaka Radom. W poniedziałek 19-letni bramkarz trenował już z nową drużyną.
Szromnik pojawił się na dzisiejszym treningu Radomiaka, o czym poinformowała strona internetowa radomskiego klubu. To najprawdopodobniej oznacza, że rundę wiosenną 19-letni bramkarz Arki spędzi na wypożyczeniu do Radomiaka.

Co ciekawe w lipcu 2012, gdy Szromnik został mistrzem Polski juniorów starszych w wywiadzie dla arkowcy.pl o ewentualnej zmianie klubu wypowiadał się sceptycznie, a przenosiny do II ligi, do której właśnie trafił wręcz wykluczał:

- Jeżeli miałbym zmieniać otoczenie, to myślę, że raczej nie w Polsce, bo na pewno II liga by mnie nie satysfakcjonowała, do ekstraklasy jest bardzo ciężko się przebić, więc myślę, że pozostaje mi walczyć tutaj. Chłopaki są ode mnie dużo starsi, Maciek [Szlaga - red.] o 10 lat, Marcin [Juszczyk] o 8. Szanuję ich, ale walczę o swoje. Nie będę się przed nikim kładł, ustępował miejsca, bo to jest moja przyszłość. Za parę lat usiądę i będę musiał sobie odpowiedzieć, czy wykorzystałem swoją szansę od losu czy nie. Na dzień dzisiejszy nie czuję się gorszy od chłopaków. Dużo ludzi mówi, że jestem zarozumiały, zbyt pewny siebie, z racji tego, że głośno mówię o tym, co mi nie pasuje, i o tym, co chcę osiągnąć, ale wiem, że jeśli nie byłbym taki, to ciężko by mi było cokolwiek osiągnąć. Mam swoje cele i będę do nich dążył. U bramkarza najważniejsza jest głowa. Trzeba mieć "chorą" głowę, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu, i myślę, że taką mam. Wiem, że wielu osobom się to nie podoba, ale nie zamierzam się zmieniać - mówił Szromnik, który na początku grudnia testowany był przez West Bromwich Albion. Do ewentualnego transferu jednak nie doszło, choć obie strony umówiły się, że do tematu wrócą latem 2013 r.

Szromnika ma zastąpić w Gdyni... bramkarz Radomiaka Marcin Matysiak.

Czy Szromnik poradzi sobie w Radomiaku Radom? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »