Za słaby na Arkę Gdynia w sam raz na drużynę walczącą o awans do ekstraklasy?

Rezerwowy piłkarz Arki Gdynia Patryk Jędrzejowski otrzymał zgodę gdyńskiego klubu na testy w Cracovii. W sobotnim sparingu testowanych zawodników z rezerwami żółto-niebieskich zobaczymy za to Marcina Matysika z Radomiaka Radom i Jarosława Ratajczaka z Młodej Ekstraklasy Lecha Poznań.
Jędrzejowski na pierwszym treningu Cracovii ma się pojawić w poniedziałek 14 stycznia. Zaproszenie z Krakowa to spore zaskoczenie, bo 21-letni skrzydłowy niemal całą rundę jesienną spędził w rezerwach, a mecze pierwszej drużyny oglądał najwyżej z ławki rezerwowych. Wystąpił tylko w dwóch meczach, spędzając na boisku zaledwie 31 min.

Wychowanek Śląska Wrocław do Arki przyszedł przed rokiem z Sandecji Nowy Sącz. Wiosną 2012 r. jako dubler Jakuba Kowalskiego wystąpił w I lidze w 8 meczach, strzelił dwa gole, w tym zwycięską bramkę w spotkaniu z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. Gdy latem Kowalski odszedł do Widzewa Łódź, wydawało się, że Arka ma jego naturalnego następcę. Jędrzejowski nie był w stanie jednak przekonać do siebie ani Petra Nemeca, ani jego następcy Pawła Sikory. Rywalizację o miejsce na prawej pomocy przegrał nawet z przesuniętym z obrony Damianem Krajanowskim. Wyższe notowania miał też młodszy o dwa lata Paweł Brzuzy.

Zimą trener Sikora uznał, że Jędrzejowski nie spełnia jego oczekiwań, i wraz z trzema innymi piłkarzami Arki (Peresem, Maciejem Górskim i Pawłem Czoską) wystawił go na listę transferową.

Kontrakt Jędrzejowskiego z Arką wygasa 30 czerwca 2014 r. Na przekonanie do siebie trenera Cracovii Wojciecha Stawowego dostał od władz krakowskiego klubu pięć dni.

Tymczasem Radomiak Radom potwierdził, że w sobotnim sparingu organizowanym przez Arkę dla testowanych zawodników zagra 21-letni bramkarz Marcin Matysiak.

Jak podał portal 90minut.pl na testy do Arki wybiera się także lewy obrońca Młodej Ekstraklasy Lecha Poznań Jarosław Ratajczak.

Czy Jędrzejowski poradzi sobie w Cracovii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »