Remis Arki Gdynia z Pogonią Szczecin. Z karnego znów trafił Marcus da Silva

W drugim tegorocznym sparingu piłkarze Arki zremisowali z Pogonią Szczecin 2:2. Gole dla żółto-niebieskich strzelili Dariusz Formella i Marcus da Silva (z rzutu karnego). W sobotę gdynianie zagrają z Olimpią Elbląg.
Sparing z Pogonią miał dać odpowiedź trenerowi Pawłowi Sikorze, który z testowanych zawodników może przydać się Arce w rundzie wiosennej. W wyjściowym składzie szkoleniowiec żółto-niebieskich posłał na boisko trzech z pięciu testowanych piłkarzy: Jakuba Miszczuka, Michała Ilków-Gołąba oraz Daisuke Shibusawę. Po przerwie na plac gry weszli Dawid Kubowicz oraz Rafał Grzelak.

Spotkanie rozpoczęło się podobnie, jak ostatni sparing z Polonią Warszawa (1:3), a więc od szybko straconej bramki. Już w 6. min. Miszczuka pokonał Maksymilian Rogalski.

Arka wyrównała dopiero po godzinie gry, gdy błąd bramkarza wykorzystał Dariusz Formella. Minutę później było już 2:1 dla Pogoni, po tym, jak kombinacyjną akcję przeprowadził Szymon Kapelusz i Rogalski, piłkę do bramki skierował rezerwowy Mouhamadou Traore. Kilka minut później błysnął z kolei rezerwowy napastnik Arki Łukasz Zwoliński. Po faulu na nim sędzia podyktował rzut karny, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał - podobnie jak w sobotnim sparingu z Polonią - Marcus da Silva.

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 2:2 (0:1).

Bramki: Formella (63.), Da Silva (70.-karny) - Rogalski (6.), Traore (64.).

Arka: Miszczuk - Ilków-Gołąb (46. Kubowicz), Jarzębowski (46. Sobieraj), Peres (46. Brodziński), Dettlaff (46. Tomasik) - Brzuzy (46. Grzelak), Pruchnik (46. Rzuchowski), Szwoch (46. Kuklis), Radzewicz (46. Formella) - Shibusawa (46. da Silva), Surdykowski (46. Zwoliński)

Pogoń: Janukiewicz - Tadrowski Ż, Hernani, Noll, Pietruszka - Golla, Rogalski, Edi, Murayama (46. Kapelusz), Kolendowicz - Chałas (46. Traore).