Michał Ilków-Gołąb nie zagra w Arce Gdynia. W jego miejsce pojawi się Sławomir Cienciała z Podbeskidzia Bielsko-Biała

Niewiele ponad tydzień na testach w Arce Gdynia przebywał Michał Ilków-Gołąb, który ostatecznie nie przekonał do siebie trenera Pawła Sikory. Kolejnym testowanym piłkarzem został Sławomir Cienciała, obrońca Podbeskidzia Bielsko-Biała.
Ilków-Gołąb był testowany przez Arkę od zeszłej środy. Zdążył w tym czasie zaliczyć dwa mecze kontrolne, z Polonią Warszawa (1:3) i Pogonią Szczecin (2:2).

- Nie przekonał mnie ani na plus, ani na minus. Zostanie przynajmniej do sparingu z Olimpią Elbląg - mówił nam kilka dni temu trener Sikora.

Sparing z Olimpią gdynianie rozegrają w sobotę, ale Ilków-Gołąb już w nim nie wystąpi, bowiem w czwartek podziękowano mu za udział w testach. Trener Sikora wciąż jednak potrzebuje zmiennika dla Damiana Krajanowskiego na pozycji prawego obrońcy, stąd zaprosił na testy Cienciałę.

Niemal 30-letni obrońca całą swoją karierę spędził w dwóch klubach - Beskidzie Skoczów i Podbeskidziu. W tym drugim grał od sezonu 2006/2007. W rundzie jesiennej wystąpił w siedmiu meczach Ekstraklasy, w każdym z nich od pierwszej do ostatniej minuty. Pochodzący z Cieszyna Cienciała ma 183 cm wzrostu i waży 79 kg.

Gdyński klub poinformował jednocześnie, że Patryk Jędrzejowski, który oblał testy w Cracovii, do rundy wiosennej będzie przygotowywać się z drużyną rezerw Arki. Ponadto Paweł Czoska, który podobnie jak Jędrzejowski znajduje się na liście transferowej, otrzymał zgodę na przedłużenie testów w Warcie Poznań.