Rafał Grzelak spodobał się Arce Gdynia, a Arka Grzelakowi. Kontrakt lada chwila...

Jeszcze w tym tygodniu Rafał Grzelak podpisze kontrakt z Arką Gdynia. Blisko 31-letni pomocnik przeszedł pomyślnie testy w gdyńskiej drużynie i omawia z władzami klubu ostatnie szczegóły umowy.
Testy i negocjacje z Grzelakiem trwają już dość długo, ale wiele wskazuje, że wszystko zmierza ku szczęśliwemu zakończeniu. Przypomnijmy, Grzelak pojawił się w Gdyni tuż przed test-meczem zorganizowanym dla sprawdzanych zawodników, których trener Paweł Sikora wypróbował na tle III-ligowych rezerw klubu. Mecz odbył się 12 stycznia (testowani wygrali 5:1). Grzelak wypadł obiecująco, a sztab szkoleniowy zaproponował mu dalsze testy, już z pierwszą drużyną. Blisko 31-letni pomocnik jeszcze bardziej zbliżył się do angażu w Arce po zremisowanym 2:2 sparingu z Pogonią Szczecin. - Zdecydowany plusik mogę postawić tylko przy nazwisku Grzelaka - mówił po tamtym meczu trener Sikora.

Dni jednak mijały, Grzelak trenował, Sikora niezmiennie go chwalił, a podpisu na umowie nie było. Teraz jednak wydaje się, że obie strony osiągnęły już porozumienie. - Szanse na podpisanie kontraktu są bardzo duże - powiedział "Dziennikowi Bałtyckiemu" Grzelak. - Jestem po rozmowie z trenerem i prezesem klubu. Generalnie mogę powiedzieć, że warunki, na których miałbym występować w Arce, są ustalone. Pozostały jakieś drobiazgi do omówienia i... złożenie podpisów. Myślę, że powinno to nastąpić jeszcze w tym tygodniu - dodał.

Grzelak to były mistrz Europy do lat 18 z 2001 r., który w swojej karierze grał w takich klubach jak Ruch Chorzów, Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Boavista Porto i Steaua Bukareszt.

Grzelak będzie silnym ogniwem Arki? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »