Arka Gdynia na piątkę w sparingu z Bytovią Bytów (5:2). Marcus da Silva i Dariusz Formella w gazie

Piłkarze Arki Gdynia wygrali z II-ligową Bytovią Bytów 5:2. Trzecią bramkę w trzecim kolejnym sparingu strzelił 17-letni skrzydłowy żółto-niebieskich Dariusz Formella.
W środowym sparingu, który był już czwartym test-meczem Arki w okresie przygotowawczym, trener Paweł Sikora nie mógł skorzystać z trzech piłkarzy: chorego Krzysztofa Sobieraja, kontuzjowanego Damiana Krajanowskiego i Łukasza Zwolińskiego (zalicza w Szczecinie egzaminy). W spotkaniu z wiceliderem II ligi zachodniej wystąpili za to trzej zawodnicy, którzy zimą wzmocnią Arkę: Dawid Kubowicz, Jakub Miszczuk i Rafał Grzelak. Wszyscy trzej ustalili już warunki swoich kontraktów z klubem i lada dzień mają parafować umowy. Blisko odejścia z Arki jest za to Patryk Jędrzejowski, który dostał wczoraj zaproszenie na testy z II-ligowego MKS-u Oława.

W pierwszej połowie szkoleniowiec żółto-niebieskich postawił na zawodników, którzy wciąż walczą o miejsce w składzie. Przed przerwą szansę wykorzystał szczególnie Marcin Radzewicz, który już w drugiej minucie potężnym strzałem ze swojej słabszej, prawej nogi dał Arce prowadzenie. Bramek w tej części meczu mogło paść więcej, ale okazje seryjnie marnowali piłkarze obu drużyn (w Arce Maciej Górski, Janusz Surdykowski i Bartosz Brodziński).

Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie, gdy na boisku pojawił się pierwszy garnitur Arki. Najpierw po faulu na Piotrze Kuklisie rzut karny na bramkę zamienił Marcus da Silva. Dla Brazylijczyka to trzeci gol z rzutu karnego w okresie przygotowawczym. Dwie minuty później Arka prowadziła już 3:0 po tym, jak bramkarza Bytovii pokonał, dobijając strzały Dariusza Formelli i da Silvy, Mateusz Szwoch.

Rywale pierwszą z dwóch bramek strzelili po godzinie gry. Macieja Szlagę strzałem głową pokonał Michał Pietroń. Kilkadziesiąt sekund później Arka odpowiedziała kolejną bramką z rzutu karnego. Tym razem faulowany był Formella, a drugiego gola w meczu strzelił Szwoch.

W ciągu zaledwie 17 minut drugiej połowy padło aż pięć bramek. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Kaganek, znów pokonując Szlagę strzałem głową. Wynik meczu na trzy minuty przed końcem spotkania ustalił Formella, dla którego to był trzeci gol w trzecim kolejnym meczu.

W sobotę Arka na Stadionie Narodowym Rugby podejmie Gryfa Wejherowo. Początek o godz. 15.

Arka Gdynia - Bytovia Bytów 5:2 (1:0).

Bramki: Radzewicz (2.), da Silva (51. - karny), Szwoch (53., 66. - karny), Formella (87.) - M. Pietroń (64.), Kaganek (68.)

Arka: Miszczuk (46. Szlaga) - Kubowicz, Peres (46. Jarzębowski), Brodziński, Dettlaff (46. Tomasik) - Brzuzy (46. Grzelak), Pietkiewicz (46. Szwoch), Pruchnik Ż (46. Rzuchowski), Radzewicz (46. Formella) - Górski (46. Kuklis), Surdykowski (46. da Silva)

Bytovia: Gostomski (46. Oszmaniec) - Tyburski (46. Bojas), Łapigrowski (46. Ambroziak), Szałek, Kowalski - Ł. Pietroń (46. Kojca), Gajtkowski, M. Pietroń, Pięta, Kołodziejski (46. Pakosz) - Hirsz (46. Barbossa).