Arka Gdynia. Michał Szromnik już na 100 procent w II-ligowym Radomiaku. A miał być Everton, West Bromwich...

Potwierdziły się nasze doniesienia sprzed kilku dni. Michał Szromnik z Arki Gdynia rundę wiosenną spędzi na wypożyczeniu w II-ligowym Radomiaku Radom.
Zamiast w Evertonie Liverpool czy West Bromwich Albion, Szromnik spędzi rundę wiosenną w Radomiu. A jeszcze dwa tygodnie temu przyglądali mu się trenerzy wspomnianego Evertonu. Co ciekawe, testy w tym klubie to nie była pierwsza styczność zdolnego bramkarza z angielską piłką. Wcześniej, już jako 15-latek, był testowany przez Fulham i Liverpool. Wtedy na Wyspach nie udało mu się zostać, podobnie zresztą jak teraz (w grudniu gdyński golkiper zaliczył też testy w WBA).

Szromnik w Radomiu ma przede wszystkim regularnie grać w piłkę, czego nie mógłby robić w Gdyni, bo numerem "1" będzie w nadchodzącej rundzie Maciej Szlaga. Regularne występy są warunkiem do tego, by angielskie kluby interesowały się nim dalej, być może już w kolejnym, letnim, okienku transferowym.

Bilans Szromnika w Arce zamknął się póki co na 12 występach w trakcie ostatnich dwóch sezonów. Wcześniej 20-latek bronił najczęściej w rezerwach oraz w Młodej Ekstraklasie.

Szromnik trafi kiedyś do Anglii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »