Rafał Grzelak do końca sezonu w Arce Gdynia

Wicemistrz Europy do lat 16 z 1999 r., mistrz Europy do lat 18 z 2001 r. i były piłkarz Boavisty Porto Rafał Grzelak podpisał kontrakt z I-ligową Arką Gdynia. Umowa obowiązuje do końca obecnego sezonu, z opcją przedłużenia.
Wychowanek Widzewa Łódź od kilku sezonów próbuje wrócić do wielkiej piłki. W 2006 r., po udanych występach w Pogoni Szczecin, przeniósł się do portugalskiej Boavisty Porto. Po półtora sezonu gry na Półwyspie Iberyjskim trafił do greckiej Skody Xanthi. Tam także rozegrał trzy rundy, a kolejne dwie spędził w rumuńskiej Steauale Bukareszt. W tym ostatnim klubie Grzelak praktycznie nie grał. I wtedy zdecydował się na powrót do Polski.

W barwach Widzewa, a następnie Ruchu Chorzów były reprezentant Polski nie potrafił się jednak odbudować. Niespełna 31-letni pomocnik minioną rundę spędził w zespole "Niebieskich", ale tylko w Młodej Ekstraklasie. Władz Arki to jednak nie zraziło. Zwolennikiem talentu Grzelaka jest wiceprezes żółto-niebieskich Michał Globisz, który prowadził go w reprezentacjach młodzieżowych.

W karierze Grzelak rozegrał 137 meczów w lidze polskiej, strzelił osiem bramek.

Czy Grzelak będzie wzmocnieniem dla Arki? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »